З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона. У цей час забороняється пересування на водоймах всіх човнів чи моторних суден, за виключенням тих, які використовують органи рибоохорони.
За повідомленням Полтавського рибоохоронного патруля, забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання.
У період нересту дозволяється виловити 3 кг риби + 1 шт. (особина будь-якої маси у мінімально дозволених для добування розмірах видів водних біоресурсів). Ловити можна вудочкою, не більше двох гачків на одного рибалку, або спінінгом з однією штучною приманкою.
Заборона на вилов риби триватиме:
- на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах до 9 червня;
- в корінних водах річок до 20 травня;
- в придаткових водах до 30 червня.
За порушення правил рибальства, в тому числі і за пересування плавзасобів в період нересту по воді, передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн. За грубе порушення правил рибальства передбачено штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь.
Крім штрафу за незаконний вилов правопорушник змушений буде відшкодувати збитки за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги. В кожної рибини є своя ціна: судак – 510 грн; сом – 425 грн; щука – 340 грн; короп – 306 грн; білий амур, товстолоб, білизна – 255 грн; карась сріблястий, окунь і верховодка – 17 грн; лящ – 170 грн; лин – 119 грн; краснопірка – 68 грн.
Раніше ми писали, що у водоймах на Полтавщині знайшли 800 метрів браконьєрських сіток.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.