З берега «випадають» козацькі могили — у Кременчуці презентували книгу про Пивиху

19 березня у бібліотеці-філії №2 Кременчука провели презентацію тритомного видання Володимира Шевченка «Казки й легенди Пивихи».

poltavska-khvilia_xcwi/QXU2Qnf4g.jpeg
Фото: «Кременчуцький Телеграф»

Про це пише видання «Кременчуцький Телеграф».

Професор та письменник Володимир Шевченко розповів про легендарну гору Пивиху поблизу Максимівки Креенчуцького району. Пивиха — це визначне місце українського характерництва, а в Городищі (Градизьку) було капище волхвів, які відбирали парубків для навчання характерництву. При чому відбирали тільки сьомих синів. Вони навчалися на горі двічі по сім років.

poltavska-khvilia_xcwi/CfeC8nBVR.jpeg
Фото: «Кременчуцький Телеграф»

Коли почала руйнуватися Пивиха, в Дніпро почали падати залишки козацьких могил з написами на різних іноземних мовах, серед яких були й індійською мовою.

poltavska-khvilia_xcwi/9f-8wnf4g.jpeg
Старі могили випадають з берега

Великий київський князь Володимир бував на Пивисі — ходив домовлятися про сховище княжих документів, а цілющу блакитну глину з Пивихи доправляли возами для того, щоб робити маски на обличчя дочкам Ярослава Мудрого.

У Градизьку двічі перебував Тарас Шевченко. Він розпитував у корінних мешканців про Коліївщину та про допомогу монахів Пивогірського монастиря гайдамакам.

Перша збірка «Казки й легенди гори Пивихи» вийшла друком у 2010 році у видавництві «Фоліо» за передмовою Павла Загребельного.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар