З бюджетів громад можуть вилучити 5% роздрібного акцизу з тютюну – це призведе до мільйонних втрат

Бюджети місцевих рад можуть втратити 24 млн гривень через один із урядових законопроєктів про акцизний податок на тютюнові вироби. Згідно з документами, його сплата перекладається на великих гравців ринку.

Про це повідомили в Асоціації міст України.

Перерозподіл акцизу на місцеві громади відбуватиметься через державний бюджет. І, як вважають спеціалісти Асоціації міст України, запропонований механізм не зможе забезпечити справедливе зарахування податку до місцевих бюджетів. Законопроєкт буде вигідним лише власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну.

У 2020 році в Полтавській області акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів склав понад 260 мільйонів 780 тисяч гривень.

«Всі пропозиції податкової реформи в частині місцевих бюджетів ми з Мінфіном відпрацювали і їх підтримуємо, оскільки вони призведуть до збільшення надходжень громад. Ми навіть звернулися до Офісу Президента, щоб їх було розглянуто Президентом як невідкладні. На жаль, на фініші обговорення окремі лобісти, прикриваючись іменем Президента, заклали в концепцію положення щодо вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну. Ми це категорично не підтримаємо, бо втрати муніципалітетів складуть 2,4 млрд грн. А справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не зможе запровадити. Ми проходили це з акцизом на пальне. У разі якщо муніципальну владу позбавлять місцевого акцизу з тютюну, то їй простіше буде підтримати ініціативи про жорсткі обмеження продажу тютюнових виробів на території громад. Хто тоді програє більше виробники, ретейл, Мінфін? Думаю питання риторичне – всі», – прокоментував Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар