«З кожним роком гірше і гірше»: на Полтавщині щезає мед

Цієї п'ятниці, 13 серпня, у Полтаві розпочалося щорічне свято меду. Захід організовує полтавське обласне об'єднання «Полтавський пасічник»

Ярмарок організували на алеї біля Полтавського обласного театру імені М.В. Гоголя. Він тривав три дні, і кореспондентці «Полтавської Хвилі» вдалося потрапити в останній, 15 серпня.

Перше, що впадає в очі, це невелика кількість яток. Це можна пояснити тим, що багато пасічників вже розпродали свою продукцію і пороз'їджалися, або тим, що цього року взагалі з медом проблема.

Ятки розташували в два ряди. Меду найбільше у першому, тому, що ближче до театру. Тут, прямо біля входу на ярмарок встановила ятку родина Деркачів.

poltavska-khvilia_xcwi/PluMRH77R.jpeg

Вони приїхали на свято меду з Абазівки. На продаж привезли лише два види меду. І, як зауважила пасічниця Наталія Деркач, цього року вдалося викачати дуже мало продукту.

Медом наша родина займається дуже довго. Наш дідусь розпочав ще у 1968 році, і дотепер ми йдемо по його стопах. На жаль, цього року меду і його видів менше, ніж у минулому. На ярмарок ми привезли травневий (хоча це досить умовна назва, ми його викачували у червні) та різнотрав'я. У інших пасічників те ж саме, — розповідає пані Наталія.

Причинами таких проблем пасічниця називає погоду та засіви полей культурами без нектару.

Спершу ж були дощі, коли цвіла акація та липа, і вода позмивала увесь нектар. А потім стало дуже жарко. Щодо аграріїв, то зараз у нас на Полтавщині сіють, в основному, кукурудзу та сою. А якщо соняшник, то самозапильний. Тож з кожним роком гірше і гірше. Але ми все таки сподіваємося, що все буде добре.

На столах яток, які знаходяться одразу за Деркачами, також меду майже не було. Лишилося по кілька баночок різнотрав'я, на деяких столах стояв липовий та сонячниковий мед. Окрім основного продукту продавали питний мед, медовуху, віск тощо.

Щодо цін, то літр різнотрав'я можна було придбати за 120-140 гривень, соняшниковий за 120. По 25 гривень продавали 100-грамові баночки меду. Найдорожче продавали липовий — за 200 гривень за літр. Питний мед вартував 80 гривень за пляшку.

Вглибині ярмарку стояла ятка із карамеллю. Її порозливали по невеликим баночкам, додали туди кілька видів горіхів і продавали за 90 гривень. Ще 110 вартувала арахісова паста.

Нас запросила організаторка ярмарку Наталія Сенчук. Вона любить нашу продукцію і каже, що без нас не обходиться жодне свято. Тому ми сьогодні тут. Карамель робить моя мама. Вона співпрацює із полтавськими кав'ярнями та створила власний інтернет-магазин. Наразі наша карамель така, яка має бути, але поки ми цього досягли, то, мабуть, зіпсували сотню баночок, — розповідає Костянтин Діхтяр.
poltavska-khvilia_xcwi/08c7RNnng.jpeg

Окрім меду, на ярмарку продавали хендмейд: в'язані іграшки (від 40 гривень за найменшу), вироби із полімерної глини (від 50 гривень). Також в одному із рядів була ятка з книгами.

На жаль, поговорити про ярмарок і з організаторкою Наталією Сенчук не вдалося.

До речі, вчора наша кореспондентка побувала на фестивалі «Борщик у глиняному горщику 2021». Детальніше про плюси і мінуси заходу читайте вже у матеріалі.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар