З початку року мешканці Полтавщини втратили 5 млн гривень через інтернет-шахраїв

З початку року поліція Полтавщини розпочала 340 кримінальних проваджень щодо Інтернет-шахрайства, з яких по 110 особам пред'явили підозри.

poltavska-khvilia_xcwi/zZ6O5A37g.jpeg
Фото: tvoemisto.tv

За попередніми підрахунками, інтернет-шахраї завдали збитків громадянам на суму близько 5 мільйонів гривень, повідомили у пресслужбі ГУНП у Полтавській області.

За інформацією Управління карного розшуку поліції Полтавщини, нині є два поширених способи Інтернет-шахрайства:

  • купівля-продаж товарів в Інтернеті — псевдопродавець пропонує занижену вартість товару, вигідні акції та просить покупця здійснити повну або часткову передоплату за товар. Після того, як гроші перераховані, зловмисники зникають;
  • фішинг-посилання, які надсилають зловмисники громадянам на месенджер мобільного телефону чи електронну пошту. Даний веб ресурс виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг.

Поліція Полтавщини закликає громадян дотримуватися важливих заходів безпеки під час здійснення фінансових операцій в онлайн мережі.

Задля того, аби не втрапити у неприємність:

  • поцікавтеся у продавця характеристиками товару, попросіть його зробити реальні фото;
  • під час купівлі товару користуйтеся послугою «накладений платіж», щоб виключити шанси шахраїв заволодіти вашими коштами;
  • при продажу товару не розголошуйте відомості вашого карткового рахунку (повідомлення 16-значного номеру вашої картки буде достатньо для проведення платежу);
  • отримавши фішинг-посилання, ні в якому разу не переходьте за ним і не вводьте реквізити та запитувану інформацію про банківську картку
  •  перевірте сайт на фішинг шляхом уточнення протоколу. Надійні сайти захищені протоколом https, а не http. Адресний рядок має містити символ замка, після натискання на який з’являється інформація про підтверджений сертифікат безпеки.

  ГОЛОВНЕ: не розголошуйте персональні дані, дані банківських карт і купуйте лише у перевірених магазинах.

Якщо ж ви стали жертвою Інтернет-шахрайства, терміново зверніться до найближчого відділу поліції або зателефонуйте на номер 102. Максимально швидко зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.

Нагадаємо, на Полтавщині реєструють нові види шахрайств: 30 випадків лише за останній місяць.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар