За кулісами виноробства: секретні інгредієнти для створення вин

Фразу: «Не суди книгу за обкладинкою» також можна використати для пляшки з вином. Якщо відкинути графічну складову, то винні етикетки збивають з пантелику. На них дійсно вказана важлива інформація про вино, як-от сорт винограду, регіон походження чи вміст алкоголю. Водночас ніхто не зобов’язує виробника перераховувати фактичні інгредієнти. Тому залишки інколи нестандартних продуктів можуть міститися всередині, а споживач навіть про це не здогадується.

poltavska-khvilia_xcwi/Ax6N5jOIR.jpeg

7 незвичних компонентів у вині

Вино — ферментований виноград. Лише 10–15% винної продукції виготовляють за стандартною технологією. Винороби активно граються з теруаром, контролюючи кожну ягоду на лозі. Також вони вдаються до цікавих експериментів зі смаками, ароматами, текстурами. Нижче — сім інгредієнтів, які з високою ймовірністю знайдуться в келиху з вином:

  1. Сорбат калію та метабісульфіт калію. Хімічні сполуки використовують як захист від шкідливих мікроорганізмів. Їх додають на стадії бродіння. І сорбат калію, і метабісульфіт калію розширюють можливості дріжджів, а також перешкоджають ферментативному потемнінню білих вин.
  2. Карбонат кальцію. Знижує показники кислотності в готовій продукції. Найчастіше добавку використовують у прохолодних кліматичних зонах.
  3. Діоксид сірки (SO₂). Один із найрозповсюдженіших компонентів. Більш відомий як «сульфіт». Діоксид сірки володіє антиоксидантними та антимікробними властивостями. Він допомагає стабілізувати вино та запобігти окисленню в процесі виготовлення.
  4. Цукор. Виноград містить достатньо глюкози. Якщо потрібно підвищити градус готового напою, додається трохи цукру. Шапталізація, а саме так називають процес додаткового підсолоджування, характерний для північних виноробних регіонів, особливо у Франції.
  5. Концентрат виноградного соку. Густу в’язку речовину отримують із винограду сорту Teinturier. Концентрат додають до червоних вин, що підсилює колір, а також збалансовує смако-ароматичну композицію.
  6. Дубова стружка. Дуб використовували з самого початку виноробства, щоб надати вину виражені нотки ванілі. Такий аромат присутній у бочках з американського дуба. З тарою контактує лише невелика частина вина. Тому інколи винороби додають дубову стружку, порошок або клепки після ферментації, щоб рівномірно розподілити тонкі аромати: шкіри, смаженого зефіру, кориці, гвоздики. Тверді залишки виловлюються в процесі проціджування.
  7. Порошкові таніни. Органічні сполуки містяться в шкірці винограду, однак їхню концентрацію важко контролювати. Енологічні таніни використовують для додавання гіркоти та балансування вин на ранніх етапах виготовлення.

Вивчайте теорію та регулярно дегустуйте вина з різних куточків світу, щоб зрозуміти, який склад подобається.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар