За рік українці витратили 13,7 млрд грн на «фуфломіцини»

У 2020 році українці витратили понад 13,7 млрд гривень на препарати, ефективність та безпека яких не доведена або сумнівна. Інакше їх називають «фуфломіцини».

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів, повідомили у Центрі громадського здоров'я.

Як свідчать дослідження Центру, 4 з 10 придбаних найпопулярніших препаратів — неефективні та відсутні в сучасних стандартах лікування. Більш чверті коштів на всі ліки йде на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності. Серед них: біологічно-активні добавки (БАДи), гомеопатичні засоби, рослинні препарати та деякі популярні лікарські засоби.

«В інструкціях до застосування таких «ліків» може міститися хибна інформація про їхні лікувальні властивості, маніпулятивні твердження та щире зізнання у відсутності проведення якісних досліджень. Особливо небезпечно виглядає ситуація з закупівлями закладів охорони здоров’я, адже ці кошти можна було б використати на ліки з доведеною ефективністю», – зазначили у ЦГЗ.

У звіті також йдеться і про препарати, які не були включені до протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», але завдяки агресивній фармацевтичній рекламі просувалися як засоби лікування та профілактики COVID-19.

Нагадаємо, що показали фото померлих від ковіду в Полтаві — всі невакциновані

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар