Замість в’язниці на передову — поліціянта, що побив студента, відпустили в залі суду

Василь Твердохліб, якого звинувачують у побитті студента Української академії лідерства Максима Кутняка, вийшов із СІЗО через мобілізацію до лав Збройних Сил України. Кримінальне провадження зупинили, а обвинуваченого звільнили у залі суду.

poltavska-khvilia_xcwi/uvGf-MVVg.jpeg
Фото - Полтавщина

Згідно з ухвалою Ленінського районного суду від 9 вересня цього року, суддя Наталія Крючко задовольнила клопотання адвоката обвинуваченого Руслана Баленка щодо призупинення судового провадження. Адже Василь Твердохліб з квітня взятий на військовий облік, а з першого червня перебуває на військовій службі на першій лінії вогню. Це підтвердив і правозахисник Василя Твердохліба.

Поміняти запобіжний захід на службу стало можливо з березня 2022 року. Тоді Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким внесла зміни до Кримінального процесуального кодексу, дозволивши звільняти з-під варти окремих підозрюваних чи обвинувачених для призову на військову службу. Залишатимуться під вартою лише особи, підозрювані у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України, створенні незаконних воєнізованих формувань, зґвалтуванні тощо.

Нагадаємо, вночі 29 вересня 2020 року Василь Твердохліб разом зі своїм сином побили студента Української академії лідерства Максима Кутняка. У підлітка діагностували розрив селезінки, яку довелося видалити. Також чоловіки нанесли тілесні ушкодження іншим полтавцям, які намагалися заступитися за студента.

Пізніше стало відомо, що Василь Твердохліб є поліціянтом патрульної служби особливого призначення «Полтава» і служив у зоні АТО та ООС. Щоправда, після інциденту Василя Твердохліба одразу ж звільнили, а наступного дня йому повідомили про підозру.

Справу розглядають у суді ось уже два роки. За цей час підозрюваному лише продовжували дію запобіжного заходу. Знову повернутися до камери СІЗО Василь Твердохліб може одразу після звільнення зі служби, про що одразу ж має повідомити про суд.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Анастасія Мацько

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар