"Запасатися киснем, відкривати нові й нові стаціонари" - провідна інфекціоністка України радить, як боротися з коронавірусом

В Україні необхідно ввести загальнонаціональний локдаун, а не чекати спалаху вірусу у всіх областях.

Про це в бліцінтерв'ю OBOZREVATEL розповіла провідна інфекціоністка МОЗ України Ольга Голубовська.

За її словами, у кожній країні є якісь особливості коронавірусу. Так, наприклад, в Україні, у Івано-Франківську, виявили вірус з мутацією тих штамів, які циркулюють. Вважається, що цей штам британський, хоча сама ця мутація може бути виявлена у всіх штамах.

Вірус мутує постійно, але існують значні мутації, які дійсно впливають на передання, на клініку захворювання. Ми, клініцисти, давно говоримо про зміну клініки COVID-19. І це може бути пов'язано тільки з якимось особливим штамом.
Зараз весь світ стоїть на позиціях, що британський штам легше передається, але не викликає більш важкої форми захворювання. Хоча існують дослідження, зокрема опубліковане минулої середи, що є дані, що він все-таки викликає більш важкі форми захворювання, - розповіла Ольга Голубовська

Так, вірус "помолодшав", гострий період став більш тривалий, часто спостерігається період загострення, трохи нестандартна відповідь на нашу звичну терапію, особливі лабораторні дані – крім усього цього, він може викликати і важчі форми захворювання. Зараз хворіють практично всі вікові групи. Захворювання дедалі частіше і в дітей.

На питання, чи працюватиме вакцина CoviShield від цього нового штаму, інфекціоністка відповіла так:

Я не можу відповісти на це питання, тому що цього ніхто не знає. Це питання треба вивчити. Я думаю, що буде працювати проти саме цього штаму. На сьогоднішній день уникає вакцини тільки південноафриканський. У нас переважно Великобританія з якимись мутаціями. Тому я думаю, що буде, - каже лікарка.

Щодо національної безпеки, то пані Ольга вважає: національна безпека в плані біобезпеки за останні 5 років пережила радикальне руйнування.

А що, тільки вакцинація – національна безпека? Це одна зі складових частин. А проведення протиепідемічних заходів? Ми ж взагалі нічого не проводимо. Я дивуюся, що воно тільки зараз вдарило.
Ми виявилися найбільш постраждалою країною від такого вакцинокерованого захворювання, як кір. Не тому, що була низька вакцинація. Ні. Це чисті маніпуляції і відверта брехня. У нас чотири роки страшної епідемії кору йшли поряд із процесами вакцинації. У нас повно вакцинованих хворіло, тому що є закони розвитку інфекційного процесу, і ними треба керуватися, коли впроваджуються якісь масові заходи, - зауважує вона.

На думку пані Ольги, в українців - соціальна криза, тому інфекції важче супроводжуються і важче проходять.

Щодо того, що робити зараз, Ольга Голубовська каже:

Запасатися киснем, відкривати нові й нові стаціонари, грамотно проводити політику вакцинації. І найголовніше – кожна людина повинна захистити сама себе.
Я вважаю, що на сьогоднішній день у тих містах, які повністю згоряють, горять, догоряють, де всі перебувають просто в колапсі, потрібно вводити локдаун. Усі розважальні заходи скасувати. На ці концерти дивитися неможливо.
Коли я дивлюся на якийсь натовп на концертах, я відразу уявляю, скільки людей може захворіти, і відразу ж думаю, яка кількість кисню знадобиться і де його взяти.
Потрібні обмежувальні заходи. Це хоча б зменшить кількість нових випадків. Навантаження ще залишиться, тому що зараз лежать важкі, але ще будуть підходити хворі, які ставатимуть більш тяжкими якийсь час.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар