Записатись до тероборони буде легше — в Полтаві відкрили рекрутинговий центр

Долучитись до охорони свого міста та області тепер стане простіше. Рекрутинговий центр, який сьогодні відкрили в Центрі «Дія» працюватиме без перерв щобудня з 8:00 до 17:00.

Бригада територіальної оборони Полтавщини складається з п'яти батальйонів: чотири районних та один безпосередньо в обласному центрі. Раніше ми писали про покроковий алгоритм вступу до лав тероборони, хто може записатись і за яких умов. Але на практиці все виявилось складніше — військкомат перевантажений, а добровольці зіткнулися з великою кількістю бюрократичних моментів, довідок та папірців. Відкриття рекрутингового центру тероборони, яке сьогодні відбулося в центрі «Дія» має максимально спростити весь процес.

poltavska-khvilia_xcwi/O5wwSaBng.jpeg
фото з тактичних навчань

До територіальної оборони, говорить заступник командира бригади територіальної оборони Полтавщини Володимир Іщенко, можуть увійти охочі мешканці області віком від 18 до 60 років та без судимостей.

poltavska-khvilia_xcwi/NCpKI-fng.jpeg
Ветеран АТО Тарас Лелюх (ліворуч) та замкомбрига тероборони Володимир Іщенко (праворуч)

Але не все так просто. Щоб потрапити до лав тероборони чоловіки й жінки звертались до військкомату. Там із навантаженням не справлялися, а кількість бюрократичних і паперових процедур відбивала бажання продовжувати запис. На відкритті рекрутингового центру тероборони ми поцікавились у заступника голови Полтавської ОДА Максима Калініна, чи створення центру дасть змогу спростити процедуру прийому.

poltavska-khvilia_xcwi/ajfHS-B7g.jpeg
Максим Калінін
«Буде повний супровід від моменту, коли людина звернулася до цього центру, отримала всю необхідну консультаційну допомогу і, якщо вона впевнена в бажанні записатися — буде повний супровід цієї людини в усіх цих, як ви кажете, бюрократичних питаннях», — говорить чиновник.

Щоб почати процедуру оформлення, каже Калінін, достатньо просто прийти до центру з паспортом громадянина Україна.

Керівник департаменту цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко говорить — мета рекрутингового центру полегшити процедуру вступу та сприяти якнайшвидшому її проходженню. Але уникнути окремих кроків все одно не вдасться.

«Це не просто прийти та записатися. Держава дає право цій людині застосовувати зброю за певних обставин, а тому й вимоги відповідні: наркологічний диспансер, психіатричний диспансер — усі довідки мають бути. Усе дуже серйозно», — каже Стеблянко.
poltavska-khvilia_xcwi/ZZnlNafnR.jpeg
Віктор Стеблянко, т.в.о директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА

Служба в територіальній обороні може бути в трьох формах: два види контрактів та добровольці. Контракти можуть підписати резервісти — полтавці, які продовжують жити цивільним життям та працювати у звичному режимі, доки не з'явиться потреба їхньому залученні до служби, та контрактники, які несуть регулярну службу в батальйонах тероборони. Добровольцями можуть стати власники гладкоствольної зброї, яких за необхідності залучатимуть до служби.

poltavska-khvilia_xcwi/GDppN-f7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/D05tNaBng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/afctHafng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/96ctH-f7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/b5tpN-fng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/m4tpNaB7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/n_ctH-fng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Gs5tH-BnR.jpeg

Ветеран АТО Тарас Лелюх говорить, перевага служби в територіальній обороні — постійна дислокація у своєму місті.

«Це люди, які знають своє місто, які знають місцевих людей. Завдання їхнє — не воювати проти танків та проти армії, а допомагати збройним силам і працювати з цивільним населенням, забезпечувати порядок і виконувати завдання керівництва та Генштабу», — каже атовець.

Рекрутинговий центр працюватиме щобудня з 8:00 до 17:00 без перерви. Окрім того, працює гаряча лінія для консультацій. Зателефонувати можна за номером 050 016 65 50.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар