Збір дрів у лісах Полтавщини — за що можуть оштрафувати

Цьогоріч через складний опалювальний сезон дехто віддав перевагу опаленню на дровах. Однак, самостійно збирати деревину в лісі — заборонено. Окрім цього, в області діє заборона на відвідування лісів. Люди можуть офіційно придбати дрова у лісництва або ж на сайті «ДроваЄ».

За словами лісничого Чалівського лісництва В'ячеслава Москаля, протягом року під час рубок лісгосп заготовляє ділову та дров'яну деревину. Тому деревину з лісу забирати заборонено, адже дров'яну деревину віддають на продаж для населення:

«Просто прийти забрати (дрова, — ред.) людина не може. Для цього потрібно звернутися до найближчого лісництва, скласти договір на придбання даної деревини, пропалити цю продукцію, аж потім прийти і ми клієнту відпустимо дану деревину».
poltavska-khvilia_xcwi/aOcVpkvVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dcVIpzv4R.jpeg

Перший заступник начальника Полтавського лісгоспу Олексій Тенянко пояснив, що згідно з законом, виключено право на заготівлю деревину в лісі належить лісгоспу:

«Понад 70% лісів, зокрема на Полтавщині, є рукотворними, а тому це не природний ресурс в чистому розумінні, а результати діяльності лісівників як господарів. Тому вже право розпоряджатися результатами своєї діяльності мають лісгоспи».

Також в області діє заборона на відвідування лісів. Тому людей закликають не збирати самостійно дрова в лісі, а купувати у лісгоспах.

«Радою оборони області заборонено відвідування населення лісових масивів окрім спеціальних служб, які того потребують. Тому не радимо ходити до лісу і займатися самовільним заготівлям деревини чи будь-яких інших продуктів лісу», — прокоментував перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко.
poltavska-khvilia_xcwi/WrtvtzD4R.jpeg

Речниця Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко розповіла, що купити дрова можна у будь-якому лісництві області. Загалом на Полтавщині працюють чотири державних лісгоспи та 50 лісництв. Окрім цього працює державний інтернет-магазин «ДроваЄ».

«Ціна залежить від того, в якому лісгоспі купує. Вона може дещо відрізнятися, але не суттєво. В інтернет-магазині показує, які дрова є в наявності. Це можуть бути дрова першої групи: дуб, акація та інші. Друга група це переважно хвойні. Третя — м’яколистяні. Тобто кожен обирає на свій гаманець і на свою потребу», — сказала речниця Лілія Гнатенко.
poltavska-khvilia_xcwi/7pe5bzv4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/xkv6xkv4R.jpeg
Ціни на сайті "ДроваЄ" по Україні

Цьогоріч попит на дрова збільшився. Для порівняння, торік жителі області починали купувати деревину протягом серпня-жовтня, а цьогоріч почали закуповувати з травня. В області вже продали понад 82 тисячі м³ дров.

«На дрова йде деревина, яка пошкоджена. Тобто дрова, які не мають товарної цінності, але гарно підходять для опалення. Саме такі заготовлюються на ділянках», — розповіла Гнатенко.
poltavska-khvilia_xcwi/glsntzD4g.jpeg

Нагадаємо, що на Миргородщині висадили майже гектар лісу.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар