Життя переселенців у Полтавських реаліях: як шукати роботу та опанувати нову професію

У людей, що переїхали через війну, є потреби, що завжди залишаються актуальними, зокрема це постійне місце роботи. Про те куди звернутися для успішного працевлаштування чи проходження навчання, а також про досвід конкретних переселенців – в новому проєкті «Життя внутрішньо переміщених осіб. Полтавські реалії: як шукати роботу та опанувати нову професію».

poltavska-khvilia_xcwi/Cp6G6xNIR.jpeg

Сотні тисяч людей були вимушені покинути свої домівки через вторгнення росіян. За понад півтора роки повномасштабної війни потреби пересленців змінилися. Наразі більшість внутрішньо переміщених осіб знайшли постійне місце проживання, а тепер шукають постійне місце роботи.

Громади співпрацюють із обласною радою та обласним центром зайнятості. За словами першого заступника голови Полтавської обласної ради Олександра Лемешка нині переселенці отримують повний комплекс медичних послуг, продуктові набори та допомогу із житлом від благодійників.

Від початку повномасштабного вторгнення до Полтавського обласного центру зайнятності звернулися майже сім тисяч переселенців. У центрі допомагають особам, які не можуть самостійно знайти роботу. За словами директорки центру Катерини Клавдієвої, на рівні держави службі зайнятості дали механізми взаємодії з роботодавцями щодо працевлаштування переселенців, розірвання трудових відносин та механізми для підвищення кваліфікації внутрішньо переміщених осіб.

«Від початку повномасштабного вторгнення нами було працевлаштовано на роботу понад дві тисячі людей. Півтори тисячі осіб ми працевлаштували на постійну роботу», — розповіла Клавдієва.

За її словами, роботодавці зацікавлені в активних та бажаючих працювати працівниках. Для переселенців організовують професійне навчанняз робітничих професій та курси із підвищення кваліфікації. У центрі служби зайнятості також допомагають працевлаштуватися переселенцям, які з певних причин не хочуть ставати на облік чи не звільнилися з попереднього місця роботи.


Сюжет телеканалу PTV

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар