Журналісти порахували, як з початку війни збільшилася кількість «бавовни» на росії
Понад рік після того, як президент рф володимир путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну, російська територія сама все частіше і частіше стає об’єктом для ударів безпілотників та інших обстрілів, пише The Washington Post.
І чим довше триває війна, тим реальнішою вона стає для самих росіян, особливо в прикордонних регіонах. Зараз путін вже посилює захист вздовж всього міжнародно визнаного кордону, а у Москві та інших містах розгортаються системи ППО. Діаграма показує, як збільшилася кількість ударів по російським об'єктам.
Україна стверджує, що її військові діють лише на власній території, однак офіційні особи України часом завуальовано визнають роль в деяких ударах по об’єктам, пише видання. І якщо у перші місяці вторгнення безпілотники долітали лише до об’єктів, розташованих дуже близько до російсько-українського кордону, то зараз дальність цих ударів все збільшується, наближаючись аж до Москви.
Так, наприкінці минулого місяця військовий безпілотник дістав до Коломни, не так далеко від Москви. І зображення безпілотника, як пише The Washington Post, вказують на те, що це був український UJ-22, виробництва Ukrjet, із заявленою дальністю польоту 800 кілометрів. А атака по авіабазі Енгельс-2, де розміщені російські стратегічні ядерні бомбардувальники, стала найбільш резонансною.
Було зафіксовано щонайменше 27 підтверджених атак безпілотників на важливі цілі в росії, насамперед на військові бази, аеродроми та енергетичні об’єкти.
Видання зазначає, що останніми місяцями системи протиповітряної оборони Панцир-С1 і С-400 піднімали важкими кранами та встановлювали на дахах будівель у Москві або в міських парках. Аналітики вказують, що три системи в центрі Москви фактично утворюють купол над кремлем.
«Москва, мабуть, має найщільніше покриття протиповітряної оборони з усіх міст на Землі», — вважає Дара Массікот, старший науковий співробітник американського аналітичного центру Rand Corp.
З початку вторгнення російська влада повідомила про понад 300 артилерійських або ракетних ударів по російських прикордонних селах і містах. Місцеві чиновники звинуватили в цих атаках Україну, але відсутність доказів унеможливлює перевірку російських заяв, зазначає The Washington Post. Тим не менше, російська влада використовувала такі повідомлення, щоб вимагати патріотичної підтримки війни та виправдовувати будівництво укріплень на кордоні.
Бєлгородська область, один із основних плацдармів для російських військ, розпочала будівництво укріплень ще у квітні 2022 року. Вартість цих укріплень висока, адже тільки Бєлгородська область витратила на проект близько 132 мільйонів доларів. Але військові експерти і навіть деякі провоєнні російські коментатори сходяться на думці, що вони не мають жодної практичної користі. Останніми тижнями росія також активно розміщує подібні укріплення в окупованому Криму.
Альона Лобода для "Полтавської хвилі"
Подякуй авторам!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.