Зима близько: де можуть зігрітися бездомні Полтавщини

На Полтавщині зарезервували 129 ліжко-місць для тимчасового перебування бездомних осіб в осінньо-зимовий період 2021-2022 рр.

У Полтавській ОДА обговорили, як не допустити обмороження та загибель бездомних осіб, повідомили в облдержадміністрації.

«В осінньо-зимовий період у більшості з нас, на щастя, є теплі домівки, люди, які нас чекають. Але сьогодні, на жаль, є й незахищені верстви населення, які потребують допомоги. Це – відповідальність органів місцевого самоврядування, а також кожного із нас. У цьому контексті велика вдячність благодійним організаціям, які не стоять осторонь цих питань. Сьогодні перед нами стоїть багато глобальних завдань і викликів, але питання надання соціальних послуг особам без постійного місця проживання вкрай актуальне. Прошу не забувати про оце», – зауважила заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження у сфері соціального захисту бездомних осіб делегуються виконавчим комітетам місцевих рад.

На сьогодні на Полтавщині працює 12 центрів (секторів, служб, пунктів, відділень) обліку бездомних осіб комунальної форми власності без права юридичної особи і один Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі у Полтаві. На рівні тергромад є посадові особи із їх супроводу при 34 закладах соціального захисту населення.

Фото: Новини Полтавщини

За останні 9 місяців центрами (секторами, службами, пунктами, відділеннями) обліку бездомних осіб виявили і надали соціальні послуги 402 таким особам.

Також у різних закладах з охорони здоров’я Полавщини, відділеннях стаціонарного догляду територіальних центрів соціального обслуговування та центрів надання соціальних послуг зарезервовано 129 ліжко-місць для тимчасового перебування бездомних осіб в осінньо-зимовий період 2021-2022 рр. І створено 53 бригади соціального патрулювання.

У громадах Полтавщини діє 80 номерів «гарячих ліній».

У Полтаві, на вулиці Кучеренка, 4, функціонує міський Центр Червоного Хреста. там можна скористатися банком одягу, пунктом прокату засобів реабілітації (інвалідні візки, палиці, милиці, ходунки), там же надаються соціально-медичні послуги (вимірювання артеріального тиску та рівня цукру крові), проводиться скринінгове анкетування на туберкульоз.

Нагадаємо, що стала відома причина смерті двох чоловіків на Подолі

Ще з рубрики: "Соціум"