Мені боляче: чи існує паліативна допомога в Полтаві

«Після чергової больової кризи батько попросив мене придумати, як покінчити життя самогубством». Зазвичай, біль який відчувають невиліковно хворі неконтрольований і постійний. Але є можливість його подолати.

9 жовтня відзначається Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги.

Паліативна допомога – вид медичної допомоги, який покращує якість життя та покращує страждання часто невиліковної людини і допомагає членам родини.

Паліативна допомога часто асоціюється лише з допомогою в останній період життя невиліковного хворого, зокрема – зі знеболюванням. Але насправді такий вид допомоги – значно ширший.

poltavska-khvilia_xcwi/kRqdPxvnR.jpeg

Трохи історії

У 1981 році Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла Лісабонську декларацію – перелік прав пацієнта, серед яких окремо виділили право на смерть із гідністю. Це був перший крок для розбудови паліативної допомоги у світі.

Що в Полтаві?

У місті 12 лікувально-профілактичних закладів і жодної спеціалізованої установи з паліативної допомоги. За аналітичними даними Інституту аналітики та адвокації відомо, що з-поміж 12 закладів паліативку надавали лише в 6 установах. Так, дітей обслуговували в центрах первинної медичної допомоги, дорослих – і в клінічних лікарнях також. Найбільша кількість пацієнтів зверталася до ЦПМСД №2.

poltavska-khvilia_xcwi/9xkfExD7R.jpeg
Дані із дослідження Інституту аналітики та адвокації, 2018 рік

Хто і де може отримати паліативну допомогу

Отримати паліативну допомогу можуть пацієнти, у яких діагностували важке захворювання, що загрожує життю. Показанням до паліативного лікування також є розвиток хронічного больового синдрому, що погіршує якість життя.

Паліативну допомогу надають в медичних установах. Всі деталі пацієнт, перш за все, уточнює у сімейного лікаря.

poltavska-khvilia_xcwi/JNLcPxv7g.jpeg

Що потрібно зробити, аби отримати паліативну допомогу?

Для початку повідомте сімейного лікаря про те, що у вашій родині людина потребує паліативної допомоги. І не соромтеся звертатися за призначенням знеболювального щоразу, як виникає біль. Якщо у паліативного пацієнта больовий синдром, а знеболювального немає – викликайте швидку.

Пам'ятайте! Українське законодавство захищає право людини з важкою хворобою на знеболення. Часом лікарі говорять інше, і відмовляють у допомозі через свою необізнаність. Однак з їхнього боку – це порушення закону. Ви і ваші близькі мають право на допомогу і повинні його захищати.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар