«Змушені звільняти людей» — як обмеження на продаж алкоголю впливає на бізнес (відео)

З 1 вересня на Полтавщині алкоголь можна купити виключно з 12:00 до 18:00. Місцеві підприємці скаржаться, що обмеження негативно впливає на бізнес та кивають на інші області — там, мовляв, обмеження слабші. Обласна влада та поліція натомість апелюють — завдяки таким обмеженням знизився рівень злочинності.

«Полтавська хвиля» запитала у пересічних полтавців, чи потрібно посилити/послабити обмеження, а в інших «учасників процесу» як часткова заборона впливає на роботу бізнесу та чи змінився рівень злочинності.

«Той хто хоче випити, той знайде»

Думки полтавців щодо продажу алкоголю дещо різні. Дехто не вживає спиртного тож і іншим рекомендує утримуватися, а хтось пропонує послабити обмеження.

poltavska-khvilia_xcwi/sa2EAoNVg.jpeg

Полтавець Віктор каже, що рішення заборонити продаж алкогольних напоїв зранку та ввечері — правильне. Свою думку він аргументує так:

«Менше будуть увечері пити. Шуму буде менше, буде спокійніше. Той хто хоче випити, той знайде. Хто не хоче...», — каже полтавець Віктор.

На думку Тетяни варто продовжити час продажу, адже якщо людина на роботі, то може не встигнути зайти у магазин:

«Я б продовжила. Я вважаю, що той хто хоче напитися, той нап'ється і в 12 дня. Але коли якась подія, наприклад, у нас завтра поминальний день, треба пляшка вина. І треба раніше продумати, шукати, а якщо людина працює, то вона не встигне».

Юлія не вживає алкоголю та підтримує заборону. Хоча водночас думає, що варто послабити обмеження:

«Це дуже класно, бо в області знизився рівень злочинності на 30%. Я думаю, що це досить непогана ідея. Тому хай залишається як є. Ті люди, які хочуть випити і погуляти, хай думають заздалегідь. Я б напевно збільшила до 18:30 або до 19:00, щоби люди, які йдуть з роботи встигли придбали, що вони хочуть».

Яна говорить, що обмеження продажу до 18-ї години не є зручним для інших:

«Я взагалі не вживаю алкоголю, але коли після 18 години люди не змогли купити пива, то це не дуже гарно. У цей час всі люди на роботі. Тому, я думаю, що ніхто алкоголь не купує в цей час. Хай би продовжили на годину, щоби хтось встиг купити».

За словами Володимира, зменшення часу нічого не змінить, адже люди розуміють, для чого створені обмеження:

«Якщо буде зменшення часу, то вже ні на що не вплине. Люди розуміють для чого це. Зараз не про це голова болить. Люди розуміють, якщо комусь треба на якесь свято, то готуються завчасно».

Як продаж алкоголю вплинув на злочинність

За даними поліції, на початку війни рівень злочинності стрімко знизився. Однак кількість правопорушень почала зростати на початку літа. Після введення обмежень на продаж алкоголю, рівень злочинності зменшився на 30%.

«Люди почали повідомляти про роботу наливайок. Вони почали припиняти свою діяльність. Звісно, що десь підпільно продовжують працювати, але активно реагуємо на всі повідомлення громадян», — сказав речник національної поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.
poltavska-khvilia_xcwi/MPXdZoH4R.jpeg

Поліція не заперечує проти зміни графіку продажу алкогольних напоїв, але за умови зменшення рівня злочинності.

«Якщо буде позитивна динаміка, то ми не заперечуємо, щоби робота суб'єктів господарювання була змінена, щоби було вигідно державі, бюджету тощо. Головне — це безпека. Тому зараз пріоритети такі, щоби було здійснено менше правопорушень відносно громадян» — каже речник.

«Ми змушені скорочувати людей»

У кожній області військові адміністрації можуть самостійно вводити обмеження на продаж алкогольних напоїв. Наприклад, сусідні з Полтавщиною області, мають менш жорсткі часові проміжки для реалізації спиртного.

poltavska-khvilia_xcwi/kgnPnoNVR.jpeg
«У когось кафе, у когось ресторан, у когось магазин розливного пива. У підприємців зараз багато питань щодо того, як виживати у цей час. Ця норма щодо обмеження продажу алкоголю, як міцних так і не міцних, дуже сильно шкодить», — каже підприємець з Кременчука Сергій Дудник.

Дудник стверджує, що підприємцям важко підрахувати збитки, адже від початку війни ринок повністю змінився. Впливає також те, що багато людей виїхало за кордон, а в інші області переїжджають переселенці. Тому кількість споживачів неможливо оцінити, щоби порівняти з минулим роком.

«Підприємці говорять про те, що ми змушені скорочувати людей. Це дуже суб'єктивно, але це говорить про те, що підприємець не може оплачувати роботу працівника, якому він міг платити два місяці тому. Дистриб'ютори можуть говорити про падіння ринку на 20%, але вони говорять про загальний обіг».

Тому підприємець Сергій Дудник пропонує послабити обмеження. Для цього він збирає підписи для звернення до обласної влади. Лист містить такі пункти:

  • продаж міцних, не міцних алкогольних напоїв в закладах з 10:00 до 22:00, або до початку комендантської години;
  • продаж алкогольних напоїв у магазинах, супермаркетах з 10:00 до 20:00, або до початку комендантської години.
«Знайомі підприємці подавали подібне звернення до міського голови Кременчука, щоби зробити це лише в Кременчуці. Мерія відреагувала зрозумілим чином. По-перше, не мають відповідних повноважень, а по-друге, вони не вбачають в цьому якоїсь необхідності. Тобто мерія Кременчука відмовила рестораторам».

Підприємці можуть долучитися до ініціативи за посиланням.

Чи чекати послаблення?

Причинами нинішніх обмежень начальник військової адміністрації Полтавщини Дмитро Лунін називає зменшення криміногенної ситуації в області. Окрім цього, за його словами, в області багато переселенців та замало правоохоронців:

«Спираємося на правоохоронців та військових у цьому питанні. Якщо порівнювати Полтавську область з іншими, то в нас перебуває найбільша кількість переселенців. За офіційними даними 201 тисяча, а не за офіційними понад 300 тисяч осіб. Тому важливо зберігати спокій на цій території. Також наші правоохоронці долучені до завдань на території Харківської та інших областей. Нам не вистачає сил і правоохоронців на території».

Нині не відомо, чи переглядатимуть це рішення на засіданні ради оборони області. Водночас Лунін говорить, що в принципі готовий розглянути звернення, але у рішенні буде спиратись на позицію військових і поліціянтів.

Нагадаємо, що після введення алкогольних обмежень у Полтаві зменшився рівень злочинності.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар