Знаємо, за що стоїмо, – військовий Максим Кириленко з Полтави

5 травня 2023 року вперше в Україні відзначають День фахівців цивільно-військового співробітництва ЗСУ.

poltavska-khvilia_xcwi/Ov_vKUs4R.webp

Про це повідомляє ресурс "Новини Полтавщини".

Максим Кириленко з Полтави більше року служить у Полтавській окремій бригаді Сил ТрО ЗСУ. Він займає посаду начальника групи цивільно-військового співробітництва.

«З першого дня повномасштабного вторгнення рф в Україну служу у бригаді. 24 лютого 2022 року прийшов добровольцем. Спочатку служив в одному із батальйонів Полтавської окремої бригади територіальної оборони, потім отримав підвищення – став начальником групи цивільно-військового співробітництва. Зараз військова справа – це сенс життя, хоча до цього – був на керівній посаді у нафтогазовій компанії. Але війна все змінила», – розповів Максим Кириленко.
poltavska-khvilia_xcwi/wdOlOUs4g.webp

У 2014 році в Україні з'явилось цивільно-військове співробітництво. Структуру сформували за стандартами НАТО. Наразі у кожному батальйоні є група цивільно-військового співробітництва. Група взаємодіє з рідними, близькими військових, комунікує з органами місцевої влади, з урядовими/ неурядовими організаціями, волонтерами.

«Також займаємося пошуками безвісти зниклих, виконуємо місію «на щиті», взаємодіємо з близькими полеглих та зниклих безвісти воїнів», – зазначив Максим Кириленко.

Крім того, група цивільно-військового співробітництва планує деякі операції по звільненню територій.

Максим Кириленко захищав країну від російської навали спочатку на Сумщині, Харківщині, зараз служить на Донеччині.

«Зараз наша бригада виконує бойові завдання на Донеччині. Хлопці міцно тримають фронт та налаштовані на якнайшвидшу перемогу. Ми працюємо в комплексі зі штурмовими бригадами. Маємо фахівців – аеророзвідників, розвідників, саперів, мінометників, зв’язківців. І ворог знає про нашу силу. Як доказ, в одному з перехоплень противника лунало: «туди краще не йти, там працює спецура». А на тому напрямку були наші хлопці – ТРО», – розповів воїн.
poltavska-khvilia_xcwi/DaomF8yVR.jpeg

Захисники допомагають мешканцям Донецької області, що не виїхали з місця бойових дій. Воїни привозять гуманітарну допомогу, яку передають, або ж супроводжують волонтерів.

«Коли приїжджаємо у прифронтові населені пункти, де все ж залишається частина цивільного населення, привозимо допомогу. Люди щоразу дякують за те, що ми робимо, у їхніх очах бачимо надію. На Донеччині місцеві мають проукраїнську позицію: багато людей – за Україну, багато – допомагає військовим. Тож спільними зусиллями наближаємо перемогу», – продовжив розмову Максим Кириленко.
poltavska-khvilia_xcwi/31nWK8y4R.jpeg

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький нагородив Максима Кириленка почесною відзнакою – нагрудним знаком Полтавської обласної ради «За вірність народу України» І ступеня. Воїн проходить лікування в одному з медзакладів Полтави.

poltavska-khvilia_xcwi/JWqnK8y4R.webp
«Зараз хоч і перебуваю на лікуванні, проте роботу продовжую виконувати. Тому що війна триває, потрібно працювати. Ось тут і облаштував своє робоче місце. Наша робота не має чіткого графіку: будь то день чи ніч – завжди на зв’язку», – додав воїн
poltavska-khvilia_xcwi/XrdIFUs4R.jpeg

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • t
    t
    6 вер.
    У меня несколько вопросов, как человек который при военкомате (пропхнулся туда что бы не забрали на фронт) смог получить ранение ? Я его вижу время от времени, никакого ранения там нет, в прошлом человек занимался мошеннической деятельностью, да такой что волосы дыбом вставали, в общем-то все как всегда в новостях, одна показуха, треп и лицемерие. Таких после войны будут позиционировать героями
    Відповісти