Як обрати морозиво — поради від Держпродспоживслужби

Протягом літа одним із найбільш популярних охолоджувальних смаколиків є морозиво. Хороший десерт з молока та вершків допоможе вгамувати голод, адже містить натуральні жири й білки. А ось сурогат не тільки не додасть ситості, а може навіть викликати алергію.

Як обрати морозиво, підказали спеціалісти Держпродспоживслужби.

По-перше, фахівці не радять купувати морозиво на вагу. Оскільки з’ясувати склад і термін придатності такого продукту нереально. До того ж у мобільних торгових точках-холодильниках складніше дотримуватися правильного температурного режиму.

Коли ви взяли в руки пачку з морозивом, подивіться на її форму, оскільки змінена форма говорить про те, що морозиво тануло. Це значить – зіпсоване. Обираючи продукт з прозорою кришкою, зверніть увагу на колір і форму – морозиво повинно бути без патьоків, а на продукті – дотриманий початковий рельєф.

Залежно від жирності, морозиво буває: молочне – 0,5-7,5% жирності; вершкове – 8-11,5% жирності; пломбір – 12-20% жирності. Шукайте на упаковці літери ДСТУ – вони означають, що морозиво виконано за державними стандартами. Для морозива використовують три ДСТУ: 4733: 2007 та 4735: 2007 – для морозива на молочній основі, 4734: 2007 для плодово-ягідного морозива.

Також у морозиві не має бути рослинних жирів.

Якщо в складі фруктового льоду вказана натуральна основа – сік, концентрований сік, плодове або ягідне пюре – це корисніше, аніж якщо продукт зроблений тільки на основі цукру і харчових добавок. Важливо розуміти, що ароматизатори теж будуть в такому морозиві, адже, смак фруктового соку втрачає яскравість під час заморозки.

Літери ТУ (технічні умови) говорять про те, що морозиво вироблено за індивідуальною рецептурою, а вона не завжди проходить всі контролі якості. Як правило, таке морозиво дешевше, але і натуральних складових в ньому менше.

Зверніть увагу і на дату виготовлення. Асоціація виробників морозива ухвалила термін зберігання продукту у два роки, утім, під цим слід розуміти, що воно може стільки зберігатися, якщо температура буде від -24 до -32. Якщо температура -18, то морозиво буде зберігатися, але втрачатиме смак.

Також на упаковці має бути вказана фізична адреса виробника, харчова та енергетична цінність, вага, назва самого морозива і марки. За кольором продукт повинен бути не чисто білим, а наближатися до молочного або вершкового.

А ще морозиво варто брати жирне, оскільки саме жир відповідає за смак. Чим жирніше морозиво, тим помітніше буде його жовтизна, яку дає натуральний молочний жир.

Нагадаємо, у Полтаві відкриють школу польотів на дронах.

Ще з рубрики: "Соціум"