«Ну що, політаємо?» — у Полтаві відкриють школу польотів на дронах

— Ще тиждень-півтора, і ми відкриваємось у Полтаві. Нині триває набір майбутніх учнів. Охочих — сотні, — розповідає «Полтавській Хвилі» батько-засновник (так він сам представився) компанії DRONARIUM Руслан Бєляєв. Днями він приїхав у Полтаву на перемовини з майбутнім керівником місцевого філіалу навчального центру DRONARIUM, який відкриють наприкінці липня.

poltavska-khvilia_xcwi/7zKV4r67R.jpeg

Кореспондентка «Полтавської Хвилі» зустрічається з Русланом Бєляєвим та інструкторами полтавського філіалу DRONARIUM на невеликому виробництві у Полтаві — саме тут нині компанія винахідників створює так звані «крила» — невеликі літаки, розроблені спеціально для військових цілей. На них, разом із дронами та коптерами, навчатимуться літати майбутні учні полтавського філіалу центру DRONARIUM.

«Ми навчаємо літати на мультироторних дронах, оскільки саме ці дрони найбільш затребувані на фронті. Але у Полтаві з’являться й більш вузькі направлення. Наприклад, ті ж “крила”. Але це не для всіх»,— розповів Руслан Бєляєв
poltavska-khvilia_xcwi/enX6_u6nR.jpeg
Руслан Бєляєв

DRONARIUM — кілька слів про компанію

Компанія DRONARIUM існує вже понад 6,5 років. Академія — трохи менше, 4,5 роки. Як вказано на сайті компанії, навчання відбувається у таких форматах:

  • стаціонар у навчальному центрі у Києві чи Львові;
  • комбінований режим, онлайн-теорія на «живих» вебінарах та практика в містах Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпро, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Миколаїв
  • онлайн-уроки, які більше підійдуть тим, у кого немає можливості або часу на зустрічі офлайн.
«Ми вже працюємо у Львові, Києві. “На підході” Дніпро, Черкаси, Одеса, Полтава. Полтава — бо тут, по-перше, грає роль локація, близькість регіону до Харківщини, де зараз тривають бої. А, по-друге, бо тут вже сформувалася “зіркова” команда інструкторів — пан “Шатун” і компанія», — повідомив Руслан Бєляєв.

За його словами, до війни з росією навчали здебільшого «цивільних». Тепер учні — лише військові.

І, якщо у мирні часи навчання було за гроші, то зараз для військових усе безплатно.

«Раніше ми вивчали й випускали близько 5 людей на місяць. Після 24 лютого цей процес став значно інтенсивніший. Тепер з кожного центру “виходять” по 30 людей кожні 7 днів. У планах — випускати більше сотні людей щотижня», — додав директор DRONARIUM.

Опісля завершення навчання компанія видає сертифікат державного зразка, що підтверджує кваліфікацію у сфері управління безпілотними літальними системами.

poltavska-khvilia_xcwi/WhenuXe7R.jpeg

DRONARIUM у Полтаві: чому центр у нашому місті особливий

Як ми писали вище, уже наприкінці липня в Полтаві розпочнуть навчання перших груп. Деталі щодо місця та дати навчання не розголошують — із міркувань безпеки про це повідомлять лише самих учасників. Відомо лише те, що це буде на території Полтавщини.

«Полтавська Хвиля» поспілкувалася із керівником полтавського навчального центру Володимиром Романенком і дізналася, чим місцева школа польотів відрізнятиметься від інших.

«Саме наш філіал — поки що єдиний в Україні навчатиме літати на FPV-коптерах та “крилах”. Чому це так важливо нині? Ті ж “крила” — це невеликі літачки, які, на відміну від дронів, зможуть довше літати на більші відстані. Сконструювали їх ми, нині в розробці є кілька видів — камікадзе, бомбардувальники та розвідники. Кожен літачок має свої особливості, свою вартість та свої переваги. Будемо навчати, як ними користуватися, який краще обрати, для яких цілей і т.д. Паралельно навчатимемо польотам на дронах і коптерах», — розповів Володимир.
poltavska-khvilia_xcwi/W9d4uX67g.jpeg
Володимир Романенко

За його словами, у полтавському навчальному центрі працюватимуть п’ятеро інструкторів.

«Наші інструктори — одні з кращих у цій справі. Шукав їх через знайомих, проводив співбесіди. Нині у нас працюватимуть три учасники міжнародних змагань по авіаспорту, призери повітряних боїв тощо. До речі, наймолодшому з них — лише 16 років», — зауважив Володимир.

Кілька інструкторів переїхали до Полтави під час війни. До цього проживали у Харкові. Один із них — 16-річний Влад. Це невисокий, але дуже кмітливий хлопець, який не уявляє життя без польотів. За його словами, це і допомогло влаштуватися у DRONARIUM.

«Я жив на Салтівці разом із батьками. Коли почалася війна, ми не збиралися нікуди їхати, але коли бої дійшли вже до нашого міста… Словом, після тижня сидіння у підвалі вирішили тікати в Полтаву. Тут завдяки знайомим орендували старенький будинок… Я шукав підробіток, щоб не висіти на шиї у батьків та і робити не було чого, і в один із днів мені перетелефонував Володимир. Каже, що йому мій номер дали знайомі зі Львова, — розповідає Влад, — Я літаю вже 6 з половиною років. Починав на вертольотах, потім перейшов на дрони. Нині займаюся спортивними дронами».
poltavska-khvilia_xcwi/YJYSXueng.jpeg
Влад

Тут хлопець одягнув окуляри взяв у руки великий пульт — і раптом зі столу, наче дзиґа, злетів маленький коптер. Ще секунда — і він вилетів у вікно та почав кружляти вулицею.

«Круто, так? — засміявся Володимир, — Цей хлопчина дуже багато чого вміє і може. І у нас тут всі такі. Буде, у кого навчатися, — на запитання кореспондентки щодо того, як хлопцю вдається так літати, він відповів: — По-перше, коптер з камерою, тож Влад в спеціальних окулярах чудово бачить, куди летить. А по-друге, наш Влад — із чудовою реакцією та дуже швидко вчиться».

На питання, хто спонсоруватиме навчання військових, Володимир каже:

«Усе власним коштом та коштом благодійників. Нині вирішуємо проблему із житлом для учнів із інших регіонів. Шукаємо місце, де зможемо всіх розмістити. Але, швидше за все, перші групи орендуватимуть житло власним коштом. Далі буде видно…».

Як триватимуть навчання

Нині охочих навчатися — кілька сотень.

«Ми плануємо одночасно навчати 25 — 35 чоловік на тиждень. Саме навчання триває 5 — 6 днів. Щодня на учня очікує кілька годин теорії, потім — практика на наших літальних апаратах. Також, якщо людина бажає, вона може використовувати свою техніку. Навчальний день розпочинатиметься о 9 годині й триватиме до 18-ої», — каже Володимир.
poltavska-khvilia_xcwi/HF-Duueng.jpeg

Теоретичну частину вивчатимуть у спеціальних обладнаних приміщеннях. Там буде усе необхідне: техніка, кілька комп’ютерів.

«Спершу будемо перевіряти рівень кожного з учнів. Наприклад, хтось вміє літати на спортивних дронах, хтось на бойових, а хтось знімав лише весілля. Групи відсортовуватимуть і створюватимуть підгрупи з більш та менш підготовлених. Відповідно до навичок, підбиратимемо й теорію», — розповідає керівник.

Так, наприклад, серед іншого на курсах вивчатимуть:

  • конструкцію та експлуатацію літальних апаратів;
  • програмне забезпечення, допоміжне у їх використанні;
  • тактику польотів під час виконання військових завдань тощо.
«Є розрахунок на те, що військові знають хоча б якісь ази й трохи вміють літати. А ми надаватимемо їм поглиблені знання. Наприклад, що можна використовувати для того, аби нести “радість” ворогу, які літальні апарати краще для розвідки, які для бомбардування. Навіть трохи хімії буде», — посміхається Володимир.

Практичну частину навчання проводитимуть на полігонах. Під час тренувань учнів ділитимуть на 5 підгруп, у кожної — свій інструктор. На одну підгрупу — один літальний апарат. Протягом курсу військові зможуть навчитися польоту і на «крилах», і на дронах, і на FPV-коптерах.


За його словами, записатися на курс можна через сайт «Дронаріуму». Для цього необхідно залишити заявку у відповідному розділі.


Нагадаємо, на кожен ваш постріл буде «отвєтка» — у Полтаві показали виставу про українського воїна-співака.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар