СБУ назвала серію мінувань провокацією з боку Росії

Для посилення тиску на Україну спецслужби Російської Федерації активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури.

poltavska-khvilia_xcwi/IuZLYZxnR.jpeg
Фото – kremen.today

Про це повідомляє пресслужба СБУ України.

Упродовж всього 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, а напочатку 2022 року — вже більше 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.

Так, наприклад, у Полтаві нещодавно повідомляли про замінування торгівельних центрів. Через це працівників ТРЦ «Київ», ТРЦ «Конкорд» та ТРЦ «Екватор» евакуювали. Ніхто не постраждав, а мінування виявилося фейковим.

А наприкінці 2021 року у Полтаві «мінували» Аграрний університет , у Гадячі — райвідділ поліції. Проте і це не підтвердилося.

Як повідомляє пресслужба СБУ, Служба безпеки України у співпраці з Національною поліцією та представниками інших правоохоронних відомств активно протидіє таким проявам: з початку 2021 року встановлено 313 осіб, які здійснили псевдомінування.

СБУ вважає: «мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо чітко це усвідомлювати».

За попередньою інформацією СБУ, до поширення хвилі псевдомінувань залучають українців, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця усі можливі наслідки. Хулігани намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. Більше того, СБУ виявила, що більшість повідомлень надіслані користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

СБУ вкотре нагадує: «анонімних терористів» встановлять та притягнуть до кримінальної відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 259 карається позбавленням волі від 2 до 6 років, а за повторний такий дзвінок може бути засуджено на термін від 4 до 8 років;
  • ч. 1 ст. 258 у разі загрози вчинення вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя та здоров’я людей або настання інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна, за повторний такий прояв – від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що на Полтавщині «замінували» школу

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар