Уряд змусить платити за пакетики: 2,50 за «маєчку»

Незабаром в Україні треба буде платити за пластикові пакети. Покупці будуть оплачувати тонкі пакети, якими зараз усі користуються абсолютно безкоштовно.

Цим рішенням влада хоче скоротити кількість пластику, і уряд вже підготував відповідну ухвалу. Наступний крок — голосування.

Пакети здорожчають настільки. що українці просто перестануть їх купувати. Так, мінімальною ціною буде:

  • 2 грн — за пакет без ручок та бічних складок;
  • 2,50 грн — за пакет без ручок із бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3 грн — за пакет із ручками та бічними складками.

Як вказує видання Обозреватель, ця постанова необхідна для реалізації закону про обмеження обігу пластикових пакетів, який уряд прийняв у червні-2021.

Ці ціни планують запровадити вже з 10 грудня 2021 року.

Згідно із текстом закону, за його порушення центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, може оштрафувати суб'єкт господарювання:

«За порушення вимог частини першої статті 2 цього Закону — у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення — у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів — у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення — у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Нагадаємо про те, що можна купити на ринках Кременчука

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар