До трьох гривень: відзавтра «кульочки» ще більше здорожчають

З 1 лютого діятимуть затверджені мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Уряду 20 грудня 2021 року.

poltavska-khvilia_xcwi/DrFAq_bng.jpeg
Фото: «Полтавська хвиля»

За постановою уряду, з 1 лютого на пакети зі стінками завтовшки понад 50 мікрометрів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг встановлюються наступні мінімальні роздрібні ціни:

  • 2,00 грн — пакет без ручок та бічних складок;
  • 2,50 грн — пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн — пакет з ручками та бічними складками.

Здавалося б сума не така й велика. Але ми в редакції «Полтавської хвилі» вирішили порахувати скільки переплатить кожна родина, роблячи закупи, наприклад, на борщ.

Пішли до найближчого магазину, щоб зібрати борщовий набір. Для приготування борщу взяли базовий набір овочів: картопля, капуста, буряк, морква, цибуля та свинячі реберця. Зважили необхідну кількість й отримали шість пакунків.

Відтак, поза вартістю самих продуктів на рівному місці «переплатили» 18 гривень. Чи виправданий такий крок і чи сприятиме поліпшенню стану екології — покаже тільки час. Але задуматись про заощадження родинного бюджету таки варто. Добре, що одноразові пакетики в магазині можна замінити на багаторазові торбинки, екоторби та шопери. Або ж обрати собі стильний аксесуар — несправедливо забуту бабусину «авоську», які сьогодні знову входять у моду.

poltavska-khvilia_xcwi/jDFselx7g.jpeg
"авоська" — екоторба наших дідусів і бабусь

Нагадаємо вам кращі, за нашої версією, меми на тему платних пакетів.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар