12 років за контрабанду — Зеленський пропонує нові покарання для порушників

Президент вніс до Верховної ради законопроєкт № 5420, яким пропонує повернути кримінальну відповідальність за контрабанду.

З-поміж іншого, в Офісі Президента пропонують карати порушників позбавлення волі до 12 років. Крім того, за порушення митного законодавства контрабандисти можуть сплатити штраф до двох мільйонів гривень.

За контрабанду товарів у значному розмірі хочуть карати штрафом від десяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 425 тисяч грн).

У тому випадку, якщо контрабанда була вчинена за попередньою змовою групою осіб чи службовою особою з використанням влади або службового становища, або ж у великому розмірі – сума штрафу може зрости до 850 тисяч – 1 млн 275 тисяч грн. Також пропонується позбавляти контрабандистів волі на строк від п'яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років та із конфіскацією майна.

За контрабанду, вчинену організованою групою, у проєкті закону передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до одинадцяти років.

Контрабанда підакцизних товарів

За таку контрабанду у значному розмірі хочуть накладати штрафи від 340 до 680 тисяч грн або карати позбавленням волі від трьох до шести років.

Якщо ж таку контрабанду за попередньою змовою скоїла група осіб, службовець або раніше судима особа, у законопроєкті їх пропонують штрафувати від 1,2 до 2,4 млн гривень або позбавляти волі на строк від шести до одинадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.

За контрабанду організованою групою загрожує ув'язнення від 10 до 12 років.

Окрім того, за неправдиве декларування товарів винуватцям загрожує штраф від 170 тисяч до 2,4 млн грн, а також ув'язнення.

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар