Біленький: під час гібридної війни, питання мови на першому плані

Обласна влада Полтавщини розробить регіональну програму захисту державної мови. У межах імплементації мовного закону в різних регіонах України починають розробляти програми захисту державної мови. Наступного року така програма з’явиться і на Полтавщині.

poltavska-khvilia_xcwi/e8Oa6Fp7g.jpeg
Олександр Біленький

24 листопада відбулася зустріч голови Полтавської облради Олександра Біленького й депутатів з Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем. Під час зустрічі обговорили питання розроблення обласної програми захисту державної мови. На Полтавщині така програма буде розроблятися вперше.

«Нам не потрібно чекати, чи буде імплементований закон у рамках України. Ми повинні зрозуміти для себе, що на території області українська мова — це мова №1», — сказав Біленький. — Якщо ми подивимося на проблему з іншого ракурсу і під час війни, яка зараз триває в Україні, під час Російської агресії це стає очевидним і проблематика української мови українців як титульної нації в нашій державі вона переходить у трішки в інший ракурс, в ракурс певної загрози».
poltavska-khvilia_xcwi/JVZA6Ktng.jpeg
Олександр Біленький (праворуч)

Мовний омбудсмен своєю чергою зазначив, що розроблення обласної програми — це імплементація окремих положень закону про забезпечення функціонування української мови. У програмі враховують регіональну специфіку особливості культури, традицій.

«Програма повинна бути спрямована на кожну сферу, а саме правоохоронної діяльності, медичної сфери чи сфери освіти. Сподіваюся, що програма врахує специфіку краю, який подарував Україні класичну українську мову», — розповів Уповноважений.
poltavska-khvilia_xcwi/bTA1eFpnR.jpeg
Тарас Кремінь (ліворуч)

Наразі секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови має низку звернень і скарг на порушення мовного законодавства на території Полтавської області. Найчастіше звернення стосуються сфери обслуговування, інформації для загального ознайомлення, а також державними службовцями і представниками ОМС.

«Українською почали спілкуватися більше і молодь і старше покоління. Українську мову справді чути скрізь. Від телебачення, соціальних мереж, офіційних заходів і публічних виступів діячів», — прокоментував Кремінь.
poltavska-khvilia_xcwi/w95x6Kpng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/NLdb6Fpng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/t1cx6Ft7R.jpeg

Додамо, що 16 липня набрали чинності кілька статей закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Статті 7 і 10, які вже набрали чинності, передбачають початок іспитування на рівень володіння державної мови для майбутніх державних службовців та осіб, які хочуть отримати громадянство.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар