На Полтавщині подали 30 скарг до мовного омбудсмена через російську мову

Протягом року в області зареєстрували 30 випадків порушення мовного законодавства.

poltavska-khvilia_xcwi/5Vd9GctnR.jpeg
Тарас Кремінь

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Станом на 24 листопада секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови отримав 30 скарг на порушення мовного законодавства. Порушення зафіксували у сфері обслуговування і в інформації для загального ознайомлення. Також закон порушували держслужбовці й представники органів місцевого самоврядування.

«По жодному зі звернень не проводили заходи державного контролю. Тобто не було хронічних порушень. Були вивіски не державною мовою, сайти, які не мають української версії, й точкові порушення, які були на рівні спілкування, публічних виступів тощо», — розповів Тарас Кремінь.

Ну думку мовного омбудсмена, якщо представник влади порушив мовний закон, то це може бути причиною для позбавлення його депутатського мандату та відкликання політичною силою. Наразі секретаріат готує такий механізм.

«Є політична відповідальність і є публічна відповідальність перед своїми виборцями. На моє переконання, не залежно від того, якого рівня посадова особа, ти повинен поважати закон. Якщо не поважаєш закон, то не поважаєш себе, не поважаєш державу, не поважаєш свій край, який дав тобі можливості представляти свої інтереси».

Також протягом 2021 року секретаріат провів 6 моніторингів дотриманням мовного законодавства. Перевірки тривали у таких містах як Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Одеса. Усього протягом року надійшло 3 тис. 100 звернень. Зокрема 600 заяв отримали з Києва та Київської області.

Нагадаємо, що обласна влада Полтавщини розробить регіональну програму захисту державної мови.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар