Уряд призначив нового уповноваженого Верховної Ради з прав людини

1 липня депутата Дмитра Лубінця призначили новим уповноваженим Верховної Ради з прав людини.

poltavska-khvilia_xcwi/AD5y7g67g.jpeg

Відповідне рішення прийняв парламент, проголосували «за» 250 нардепів, передає видання «Чесно».

Лубінця запропонував на посаду омбудсмана Спікер парламенту Руслан Стефанчук. Про це він написав 21 червня у своєму Facebook.

Що відомо про Дмитра Лубінця?

poltavska-khvilia_xcwi/uS0w7g67R.jpeg

У грудні 2021 року був серед депутатів, що подали законопроект з пропозицією відновити змішану (пропорційно-мажоритарну) систему виборів.

У лютому 2019 року був одним з 59 депутатів, що підписали подання, на підставі якого Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу України про незаконне збагачення. Ця стаття зобов'язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей.

У 2019 році Дмитра Лубінця обрали до Верховної Ради 9 скликання як безпартійний самовисуванець за 60 округом (Донецька область). Член депутатської групи «За майбутнє». Секретар Комітету ВРУ з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України. Член Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС — Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ).

Також був членом фракції «Блок Петра Порошенка», але у червні 2019 року вийшов з неї і став позафракційним депутатом. Перший заступник голови правління ГО «Народно-патріотичний союз Донбасу».

Має юридичну освіту, працював юристом і був приватним підприємцем.

За інформацією «Чесно», Дмитро Лубінець тричі був звинувачений у «кнопкодавстві» та був фігурантом антикорупційного розслідування – його разом з Іллєю Кивою звинувачували у причетності до контрабанди з непідконтрольних Києву територій так званих ДНР та ЛНР.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар