Більше не спікер: Разумкова відправили у відставку

Спікера парламенту Дмитра Разумкова відправили у відставку. Він обіймав цю посаду 770 днів.

Це рішення прийняли 7 жовтня. «За» проголосували 284 народних депутатів Верховної Ради України.

Головуючий при розгляді питання про відставку — голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Під час виступу з трибуни Разумков зауважив, що його принципи, з якими він прийшов на посаду спікера, не змінилися, проте «Слуга народу» їх змінила.

«Якщо ми повернемось до принципів, то принцип демократії, до якого ми йшли, став принципом влади більшості, принцип верховенства права та закону змінився на політичну доцільність, принцип права на власну позицію та свободу слова змінив принцип «хто не з нами, той проти нас», принцип «закон один для всіх» став принципом «друзям — усе, ворогам — закон». А принцип «офшори для влади — ганьба», став принципом «нічого страшного, у кожного ФОПу вони є», — сказав Разумков.

Опісля виступу, Разумкова до нього з критикою звернувся голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. Він зауважив, що до роботи Разумкова виникає багато питань, а Рада перетворилася на «гальмо реформ».

Окрім цього, Корнієнко підкреслив, що Разумков «відступив від загальних принципів, більше не є членом нашої команди і відповідно не може представляти нашу партію на такій високій посаді».

Нагадаємо, що протягом до виборів у парламент Разумков 6 місяців був лідером партії «Слуга народу». У раду він пройшов під першим номером за списком партії. При обранні спікером парламенту в серпні 2019 року він отримав рекордну підтримку — 382 голоси.

Але вже наприкінці вересня фракція Слуга народу голосувала почала збирати підписи проти спікера. Голова франкції Давид Арахамія звинуватив Разумкова в розв’язанні «Регламентної війни» і заявив про відмінності в поглядах.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар