Міністра Охорони здоров’я Степанова відправили у відставку

Відповідне рішення підтримали 292 народних депутати. Обговорення відставки міністра охорони здоров’я було палким. Утім більшість виступаючих з трибуни Верховної ради зійшлися на тому, що Парламент мусить негативно оцінити результати роботи міністра.

Парламентарі сьогодні звільнили трьох міністрів уряду Шмигаля: міністра інфраструктури Владислава Криклія і міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка та міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Перші двоє написали заяви про відставку за власним бажанням, а подання на звільнення Степанова подав сам прем’єр-міністр особисто. Обговорення відставки Степанова стало найпалкішим серед трьох кандидатів на виліт.

«Я думаю кожен із вас тут у залі має родичів, знайомих чи близьких людей, які постраждали від коронавірусу. І в той час, коли волонтери збивалися з ніг, а ми з вами скидалися на те, щоб купити кисневі концентратори, на планеті пана Степанова кисень ніде не закінчувався. У нього все було добре. Ми сьогодні на останньому місці в Європі за темпами вакцинації – вакциновано всього лиш 2,2% населення. Нас перегнали Кенія, Зімбабве і сусідня Білорусь. Хай він піде зараз», — закінчила свою промову депутатка від партії «Голос» Ольга Стефанішина.

Експрезидент Петро Порошенко нагадав, що МОЗ закуповувало засоби індивідуального захисту, вакцини та кисневі концентратори за завищеними цінами, та попросив колег по сесійній залі підтримати відставку Степанова. Утім, наголосив, що вважає винним у провалі його роботи безпосередньо Президента Зеленського.

«Пан Степанов це 4-й міністр охорони здоров'я за останні 2 роки. І хіба це не є свідченням того, що проблеми з охороною здоров'я не в Степану. Тому що країна залишилася ще в 20 році без масок, засобів захисту – без нічого. Коли намагаються звинувачувати Степанова, що він недбало ставився до закупівель вакцин. Ми повинні констатувати, що зараз вакцинний націоналізм. І відповідальність за покупку лежить на головах країн. Степанов повинен піти у відставку, президент повинен понести відповідальність за смерті. Ми повинні об'єднатися для того, щоб вирішити питання вакцин, ліжок, кисню, власного виробництва вакцин і лікування українців», – зазначив Петро Порошенко.

Павло Бакунець, член депутатської групи «Довіра» зазначив, що незважаючи на всі спроби впоратися з ситуацією в країні, Степанову це не вдалося.

«Пандемія коронавірусу це біда. Це виклик і тест на здатність всіх урядів всіх держав. Це і складний виклик для українського уряду і особливо для профільного міністерства. Ми звичайно можемо сказати, що міністерство не сиділо склавши руки, протягом цього періоду. Вони старалися, робили якісь кроки, проте є і але ... Є недоробки по вакцинації, щодо забезпечення киснем, недоробки по забезпеченні зарплатами медичного персоналу. Ціною таких не доопрацювань є майже 50 тисяч життів наших українців. Втрати для наших малих підприємців. Ціною цих недоробок є і прогалини в освіті нашої молоді. Ми пройшли третю хвилю пандемії і це останній час, щоб зробити висновки і почати швидку підготовку до можливої ​​наступної хвилі», – зазначив Бакунець.

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар