Бузковий гай: варто їхати чи ні

За 30 кілометрів від Полтави, під Диканькою, розташований Бузковий гай. Це місце відоме тим, що навесні тут зацвітає безліч кущів бузку, що приваблює туристів як з Полтави, так і з інших міст.

Кореспондентка «Полтавської Хвилі» відвідала цю місцину, аби потім поділитися враженнями.

Бузковий гай: історія створення

200 років тому бузковий гай заклав місцевий поміщик Віктор Кочубей на місці вичерпаного глиняного кар'єру.

Бузковий гай – ботанічна пам'ятка природи місцевого значення. Розташований на південній околиці селища Диканька на Полтавщині. Його загальна площа – 2 га.

Про гай існує легенда. Кажуть, що рід Кочубеїв дуже потерпав від туберкульозу. родинний лікар Кочубеїв порадив графу Віктору Павловичу Кочубею посадити для його невиліковно хворої дочки Ганнусі бузковий гай, щоб його повітря хоч трохи продовжило її життя. Саджанці привезли з різних куточків Європи. Коли гай зацвів, він мав такий чудовий вигляд, що дочка, здавалось, почала одужувати. Але зів'яло море квітів і згасло й життя дівчини. А душа її залишилась у бузковому гаю, де кожної весни солов'ї співають їй найкращих пісень.

Бузковий гай: сьогодення

У 2021 році Бузковий гай почав квітнути в десятих числах травня. І 22 травня частина квіток вже почала відцвітати. Проте це не завадило багатьом туристам приїхати, аби подивитися на творіння Кочубея.

Так, пообіді в суботу, у гаю було близько 300 людей. І це не враховуючи інших частин рослинного комплексу, які розташовані поруч із Бузковим гаєм. Мова йде про Дубовий гай, Калиновий сквер та Березову алею.

Перше, що зустрічає туристів – це кочубеївський дуб, який стоїть прямо попід дорогою. Далі шлях веде до арки, після якої і розпочинається той рослинний комплекс, який вибудував Кочубей.

За кілька десятків метрів від дуба і аж до арки туристи припаркували свої авто.

У самому Бузковому гаю чисто, є лавки та сміттєві урни.

Знайти вільну лавку було складно, оскільки відвідувачів було дуже багато.

poltavska-khvilia_xcwi/R9TXz2qGR.jpeg

Туристи постійно фотографувалися на фоні цвіту.

Оскільки сам Бузковий гай невеликий, туристи прямували в інші частини паркової зони. Для того, аби люди не заблукали, усюди встановили дороговкази та різноманітні інформаційні таблиці.

Однією із прикрас місцини є Пивоварський ставок, розташований метрів за сто від Бузкового гаю. У ставку вже почали купатися діти.

Також поруч із ставком побудували розважальну зону для всіляких заходів, яка схожа на сцену із місцями для глядачів.

Сам парк вартує того, аби на нього подивитися.

Проте слід мати на увазі: вже до червня Бузковий гай повністю відцвіте. Тому треба поспішити, аби побачити його у всій красі.

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар