Через дії окупантів Херсонщина перебуває на порозі екологічної катастрофи

На одному з найбільших і найсучасніших підприємств Європи з виробництва курячого яйця, птахофабриці «Чорнобаївська» агрохолдингу «Укрлендфармінг» у Херсонській області, загинуло вже близько 4 млн курей.

poltavska-khvilia_xcwi/OlgX8o87R.png

Про це повідомила омбудсменка Людмила Денісова.

За її словами, внаслідок обстрілів з боку РФ було перервано електропостачання, господарство залишилася без можливості годувати птицю та вивозити готову продукцію.

«Попри небезпеку, під обстрілами окупантів працівникам птахофабрики вдалося роздати близько 90 тисяч курей та понад 1,4 мільйона яєць місцевому населенню та сусіднім фермам»,— йдеться у повідомленні.

Мертвих птахів захоронили, при цьому намагаючись уникнути небезпеки бактеріального зараження, захистити підземні води та ґрунти від забруднення.

Також Людмила Денісова повідомила, що рашисти обікрали підприємство, винесли майже всю техніку та особисте майно працівників. Відновити роботу підприємства наразі неможливо.

«Умисний напад, коли відомо, що він стане причиною випадкової широкої, довгострокової та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, є воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду», — написала омбудсменка.

Людмила Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень РФ прав людини в Україні.


Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Валерія Магда

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар