Російські окупанти зґвалтували щонайменше 400 українських дітей та дорослих — омбудсмен

Російські військові ґвалтували та ґвалтують дітей та жінок в Україні. На безкоштовну лінію психологічної підтримки для жертв сексуального насильства надійшло вже понад 400 дзвінків.

poltavska-khvilia_xcwi/ejYbJPQnR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це в інтерв'ю Суспільному розповіла омбудсмен Людмила Денісова.

«Наприкінці березня наші військові стали звільняти Київщину. Почалися дзвінки, люди говорили, що вони — жертви сексуального насильства. Ми разом з ЮНІСЕФ зробили безкоштовну цілодобову гарячу лінію щодо надання психологічної підтримки. З 1 по 14 квітня таких дзвінків було 400. Зараз, звичайно, вони продовжуються», — розповідає вона.

Серед тих, хто звернувся на гарячу лінію, досі немає тих, хто б захотів надати свідчення слідчим органам. Багато жертв сексуального насильства не пам'ятають всього, що з ними відбувалося.

До слова, звернення надходять зі звільнених територій та із захоплених російськими окупантами, коли там поновлюється зв'язок.

З вже наявних свідчень випливає — ґвалтівники — молоді люди, зґвалтування відбуваються тільки публічно. Насильство вчиняють стосовно як дорослих, так і дітей. Серед дівчат-підлітків є вагітні. Після пережитого в дітей з'являються суїцидальні думки та почуття провини.

«А коли п’ять орків при матері зґвалтовують 11-річного хлопчика, як можна це витримати? А коли зґвалтовують 14-річну три орки? Потім, коли звільнили Бучу, мама веде її до лікаря, а той каже, що вона вагітна. І не можна зробити аборт. От що далі, як витягнути і матір, і цю дитину? Розумієте, вони ґвалтують і кричать: "Бачиш? Так буде з кожною нацистською шльондрою". А коли дитина не хоче жити, 11-річна дівчинка. Матір зателефонувала: "Що робити?" Тому що вона вважає себе винною в тому, що не послухала матір. Мама їй заборонила виходити, це в Гостомелі, а вона хотіла матусі зробити щось таке тепле: нарвати квітів. І тут — цей ґвалтівник. І вона пам’ятає тільки початок, а потім нічого не пам’ятає, тільки коли її вже повалили на землю. І плаче», — каже омбудсмен.

Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар