Чи закриють військовий ліцей у Кременчуці після відкриття закладу у Градизьку — в облраді дали відповідь

9 грудня у Полтаві проведуть позачергове засідання Полтавської облради. Напередодні, аби не перевантажувати сесійний день, депутати обговорили кілька питань, щодо яких виникало найбільше суперечок.

poltavska-khvilia_xcwi/8jEbfT27R.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

Як зауважив голова Полтавської облради Олександр Біленький, найскладніші питання стосуються освітніх закладів Полтавщини.

«Одне із найскладніших питань — по Градизьку, де планують відкрити військовий ліцей. Деякі депутати вважають, що відкриття ліцею в Градизьку означає закриття Кременчука (тобто військового ліцею в Кременчуці - авт.). Але це зовсім інша історія. Справа у тім, що зараз є достатньо багато молодих людей, які хочуть себе реалізувати у військовій спеціальності. Але потужності Кременчуцького військового ліцею не дозволяють прийняти всю кількість випускників шкіл. Плюс, за новими вимогами у ліцеях мають навчатися не тільки хлопці, а й дівчата. А це означає повне переформатування просторової площі, проживання, харчування тощо. Тому було прийняте рішення відштовхуватися від градизького ліцею, але і не забувати про кременчуцький. Усі інші питання, навіть бюджетні, доволі компромісні. Тим більше, цю сесію ми не перенавантажуємо питаннями, найголовніше буде вирішуватися перед Новим роком», — повідомив Олександр Біленький.
poltavska-khvilia_xcwi/XmDafoh7R.jpeg
Олександр Біленький. Фото: Полтавська Хвиля

Щодо бюджету: на сесію винесуть питання щодо перерозподілу залишкових коштів. Як пропонує директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка, гроші слід направити на закупи медичного обладнання та на поповнення статутного капіталу комунальних підприємств.

«У зв’язку із закінченням 2021 року виникає економія бюджетних коштів з різних причин. По деяких проєктах не проведені ще тендерні процедури. Тому вже зрозуміло, що вивільниться частина коштів. У той же час, є потреба в додаткових коштах для придбання обладнання для закладів охорони здоров’я. Тому пропонується провести перерозподіл коштів і направити їх на придбання обладнання. Також є рекомендація комісії ЖКГ направити 20 млн гривень на поповнення статутного капіталу двох комунальних підприємств: “Полтававодоканал”, “Полтаватеплоенерго”», — повідомив Павло Кропивка.

За його словами, на заклади охорони здоров’я планують перенаправити близько 50 млн гривень, на «Полтававодоканал» — 11 млн 600 тисяч гривень, на «Полтаватеплоенерго» — 10 млн гривень. Як повідомив Олександр Біленький, це питання розглянуть ще на бюджетній комісії, 8 грудня, і вже потім розглянуть на сесії.

Ще одне важливе питання, на яке звернули увагу депутати, стосується Миргородського інтернату для дітей з вадами слуху.

За словами голови постійної комісії з освіти, науки і культури Олега Діденка, Миргород ще рік тому звернувся до Полтавської облради із проханням передати інтернат з балансу області на баланс Миргородської територіальної громади. Проте депутати облради вважають, що Миргород переоцінює свої можливості і не зможе утримувати школу-інтернат належним чином.

«Територіальна громада збільшилася у зв'язку з тим, що приєднала до себе інші сільські ради, які мають провальний бюджет. І зараз, аби громаді утриматися, потрібні кошти. Через це витрачатися на школу для дітей із вадами школу вони точно не можуть. Зараз це майно обласної комунальної власності. І я — противник того, аби це майно роздавати на територіальні громади, будь-куди. Ми зможемо з депутатським корпусом облради його перепрофільовувати, наповнювати дітьми, переоблаштовувати», — повідомив Діденко.
poltavska-khvilia_xcwi/ipyYBo27g.jpeg
Олег Діденко. Фото: Полтавська Хвиля

За його словами, наразі заклад освіти перебуває на балансі області, забезпечується усім необхідним за кошти обласного бюджету. Там навчаються діти та працює педагогічний колектив.

Раніше ми писали про те, яку зарплату отримують полтавський мер і його заступники

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар