Відкриття військового ліцею в Градизьку: перемога чи зрада?

Голова облради Олександр Біленький та губернатор області Олег Синєгубов заявили, що закривати ліцей у Кременчуці не будуть.

poltavska-khvilia_xcwi/Ri0Ntbhng.jpeg

Сьогодні, 9 грудня, на позачерговій сесії облради ухвалили рішення щодо відкриття військового ліцею в Градизьку, хоча деякі депутати вважають, що відкриття ліцею в Градизьку означатиме закриття військового ліцею в Кременчуці.

«За» відкриття градизького військового ліцею проголосувало 56 депутатів, 8 утримались від голосування.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов прокоментував:

«Щодо закриття ліцею. Ще раз хочу сказати: жодного разу не звучала фраза про прийняття рішення щодо закриття кременчуцького військового ліцею. Більше того, було прийнято рішення підтримувати його. Ліцей наразі не відповідає всім нормам міністерства освіти та науки до такого типу навчальних закладів. Дійсно ми передбачаємо на 2022 рік фінансування цього військового ліцею. В тому числі враховуючи розвиток матеріально-технічної бази, спортивних майданчиків, поточних ремонтів тієї бази, яка наразі є».

Приміщення кременчуцького військового ліцею повинні передати на баланс області. Але процедура передачі займе певний час.

«Щодо прийняття приміщення, яке кременчуцьке міське самоврядування передало обласній раді, — то є процедурні моменти. І за два дні, за тиждень це не робиться. Є управління комунального майна обласної ради, є певні процедури, які мають безпосередньо пройти. І ми прийматимемо рішення розгляду питання на сесії обласної ради щодо прийняття цього приміщення до власності обласної ради», — наголосив голова ОДА.

Як відреагували у фракціях на цей проєкт рішення

poltavska-khvilia_xcwi/p7j8Vb27g.jpeg
Олен Фещенко

Олег Фещенко, депутат обласної ради від «Рідного Міста», прокоментував:

«Відносно цього питання: ми підтримуємо створення Градизького ліцею. І не тільки в Градизьку, а й в Полтаві. Але ж питання про закриття Кременчуцького військового ліцею, який наразі в Полтавській області один і йому вже понад 20 років, дійсно не звучало в обласній раді. Це питання піднімалося в департаменті освіти в полтавській ОДА. Тому що він (кременчуцький ліцей, ред.) не відповідає вимогам постанови кабміну. Голова нашої фракції Олексій Григорович зустрічався з головами інших депутатських фракцій. І всі підтримують збереження нашого Кременчуцького військового ліцею».
poltavska-khvilia_xcwi/262q7x27R.jpeg
Олег Діденко

Олег Діденко, депутат обласної ради від партії «Довіра», прокоментував:

«Я дякую всім членам комісії освіти, науки й культури, що у нас в основі для вирішення стоїть найголовніше — дитина. І коли сьогодні йде маніпуляція між створенням нового військового ліцею з потужною площею, з потужними місцями для проживання, своїми плацами, спортивними майданчиками, своєю свердловиною. Ми сьогодні працюємо в області над національно-патріотичним вихованням для того, щоб діти від 8 по 11 класи навчалися у не тільки нормальних, а й у зразкових умовах. І там ще ми зараз повинні створити умови для навчання дівчат. На сьогодні ніхто в залі серед присутніх тут не скажуть, що я не підтримав жодний освітній заклад. Умови, які були на початок навчального року у Кременчуцькому військовому ліцеї змінилися на краще. Я готовий долучатися з комісією, з представниками влади для виїзду на будь-який об'єкт для того, щоб наші діти дійсно розвивалися та отримували якісну освіту особливо у військово-патріотичному напрямку».

Нагадаємо, що вчора, 8 грудня, депутати попередньо зібралися на президію, щоб не перевантажувати сесійний день. І на цьому зібранні обговорили питання організації ліцею в Градизьку.

«Потужності Кременчуцького військового ліцею не дозволяють прийняти всю кількість випускників шкіл. Плюс, за новими вимогами у ліцеях мають навчатися не тільки хлопці, а й дівчата. А це означає повне переформатування просторової площі, проживання, харчування тощо. Тому було прийняте рішення відштовхуватися від градизького ліцею, але і не забувати про кременчуцький», — повідомив Олександр Біленький.

Варто також зазначити, що депутатка облради Ольга Усанова на своїй сторінці у фейсбук звинуватила керівників Полтавської ОДА в знищенні Кременчуцького військового ліцею:

«Україна 8 років веде війну і постійно очікує нападу ворога, а керівники Полтавської області планомірно знищують заклад з підготовки майбутніх військових».
poltavska-khvilia_xcwi/7msekxh7R.jpeg
фото з фейсбук-сторінки Ольги Усанової
poltavska-khvilia_xcwi/HETgib27R.jpeg
фото з фейсбук-сторінки Ольги Усанової
poltavska-khvilia_xcwi/nG0qGx27g.jpeg
Ольга Усанова

Голова Полтавської облради Олександр Біленький сказав, що створення освітніх закладів із військової підготовки необхідні під час війни:

«Якщо є один заклад і він не витримує кількості учнів, то потрібно створювати ще. Можливо, географічно потрібно створити у Полтаві, адже це обласний центр».
Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар