Чим відзначився прессекретар ПМР з найкоротшим терміном на посаді — передісторія звільнення Олександра Дедюхіна

5 вересня одіозний очільник пресслужби ПМР добровільно написав заяву на звільнення за згодою сторін. Це сталося одразу по завершенню його службової перевірки. Згадуємо з чого все почалося і чим запам'ятається нам Олександр Дедюхін.

poltavska-khvilia_xcwi/AW2RVYkSR.jpeg

12 червня депутата і священника Олександра Дедюхіна напівтаємно призначили на посаду керівника пресслужби Полтавської міської ради. Наступного дня журналістів запросили на пресконференцію і вказали такі цілі:

  • знайомство з журналістами у новій якості;
  • перезавантаження взаємин із пресою;
  • обговорення наявних проблем комунікації міської ради із місцевими ЗМІ і що тепер із цим всім робити;
  • питання, відповіді, автограф-сесія (за бажанням).

Журналісти таки прийшли, однак відповідей на свої питання, наприклад щодо стратегії розвитку пресслужби і нової комунікації з медійниками, так і не отримали. Натомість Дедюхін розповів про свій професійний досвід, а саме, що закінчив Полтавський національний педагогічний університет за спеціальністю вчитель російської мови та літератури, має духовну освіту, дописував у газету «Комсомолець Полтавщини» і довгий час працював над церковними виданнями.

poltavska-khvilia_xcwi/HSY-7YkIR.jpeg

Того ж дня він повідомив, що місто вирішило обійтися без конкурсу на посаду, проте його все таки проведуть.

Журналісти неодноразово скаржилися на періодичні порушення прав журналістів з боку посадовців міськради:

  • бюрократичні відписки замість відповідей на інформаційні запити;
  • неможливість отримати необхідні коментарі оперативно;
  • відсутність «живого» спілкування з посадовцями міськради, брифінгів;
  • запізнілі анонси заходів або взагалі їхню відсутність тощо.

Олександр Дедюхін, уже перебуваючи на посаді, дозволяв собі образливі висловлювання щодо журналістів. На той час не було створено зручного для медійників каналу комунікації, як було анонсовано під час першої зустрічі з Дедюхіним. Повідомлення про більшість офіційних заходів, які стосуються бюджетних коштів, пресслужба оголошувала із запізненням або взагалі не анонсувала.

poltavska-khvilia_xcwi/CbuG5YkSg.png

Тож медійники ініціювали проведення круглого столу, який відбувся 7 серпня за участі в.о міського голови та секретаря міськради Катерини Ямщикової, Олександра Дедюхіна та журналістів. За підсумками розгляду офіційного звернення журналістів Полтавська міська рада вирішила провести службову перевірку діяльності начальника відділу – керівника пресслужби міськради щодо порушення законів, які регламентують роботу журналістів та забезпечують право на інформацію.

Службова перевірка завершилася 4 вересня. За результатами перевірки не виявлено порушень трудового законодавства, а претензії, які висловлювали журналісти, буцімто й не входять до його посадових обовʼязків, які наразі затверджені в міській раді.Того ж дня ввечері Дедюхін добровільно написав заяву на звільнення за угодою сторін. Сам він прокоментував, що зробив це, бо пообіцяв.

poltavska-khvilia_xcwi/96MK7YkSR.png

Станом на 5 вересня посада керівника є вакантною і згодом Полтавська міська рада оголосить відкритий конкурс, взяти участь у якому зможуть всі охочі з відповідною освітою. А поки тимчасово очолювати пресслужбу буде Марина Сєрова.

poltavska-khvilia_xcwi/xnOr7LzIg.jpeg

Чи буде Дедюхін подаватися на конкурс, поки не відомо, адже, за його словами, він ще не ухвалив остаточне рішення щодо цього.

Нагадаємо, 7 червня 2021 року Єпархіальна рада Полтавської єпархії ПЦУ тимчасово відсторонила Олександра Дедюхіна від звершення Божественної Літургії через сексистські заяви про аборти. Він опублікував у Facebook тексти із засудженнями жінок, дії яких призводять до абортів. У дописах Дедюхін стверджував, що «ембріон у матку потрапляє внаслідок певних дій, учинених самою жінкою», тому що «сучка не схоче – кобель не скоче».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар