ДБР викрила злочинну органцізацію, яка займалась крадіжкою вугілля з потягів «Укрзалізниці»

ДБР, спільно зі спецпідрозділом СБУ, провели масштабну операцію щодо викриття та затримання членів потужної злочинної організації, яка розкрадала вугілля та інше майно з вантажних вагонів «Укрзалізниці».

За даними слідства, це злочинне утворення було добре організоване, мало чітку структуру та ієрархію. До організації входило понад 30 осіб з-поміж правоохоронців, працівників залізниці та цивільних громадян.

Злочинці ретельно розробляли плани пограбувань та чітко розподіляли між собою ролі.

Щоб пограбувати потяг, його зупиняли у визначеному місці члени банди, які працювали у охороні залізниці. Потім інші учасники організації перевантажували вугілля у вантажівки.

Угруповання мало у своєму розпорядженні десятки вантажівок, якими вони караваном вивозили викрадене. За один раз група могла вкрасти до 100 тонн вугілля , на операцію витрачалось лише від 30 хв до 1 години.

Працівники поліції у Запорізькій області, які входили до угруповання, забезпечували «прикриття» від правоохоронних органів.

За попередніми підрахунками, на крадіжках вугілля ділки мали мільйонні прибутки.

Фіксація слідчими ДБР злочинної діяльності організації тривала майже рік. Було проведено великий обсяг роботи щодо документування членів угруповання, встановлення всього злочинного ланцюга до самої верхівки організації.

Робота на всіх етапах цієї масштабної спецоперації постійно контролювалася  керівництвом ДБР.

Слідчі ДБР повідомили про підозру 7 особам:

  • громадянці України у створенні злочинної організації, керівництві такою організацією та крадіжках організованою групою у великих розмірах (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 185, ч. 4 ст. 185 КК України);
  • двом інспекторам поліції в Запорізькій області за участь у злочинній організації, пособництві у таємному викраденні чужого майна (ч. 2 ст. 255, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 185, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 185 КК України);
  • начальнику однієї зі стрілецьких команд АТ «Укрзалізниця» за участь у злочинній організації, пособництві у таємному викраденні чужого майна (ч. 2 ст. 255, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 185, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 185 КК України).
  • трьом цивільним особам за участь у злочинній організації; таємному викраденні чужого майна (ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 185, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 185 КК України).

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим фігурантам провадження.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар