Десятки тисяч доларів на ЗСУ: скільки полтавські селебрітіз готові витратити на армію (фоторепортаж)

Замалим не три мільйони гривень для ЗСУ зібрали на аукціоні «Перемога починається з тебе», який провели 21 жовтня у Полтавському театрі імені Гоголя. Хто прийшов на благодійні торги, що купляли та скільки витрачали полтавські селебрітіз? Ми підготували фоторепортаж.

У холі театру одразу чутно як із другого поверху відлунює класична музика. Чутно гру барабанів, синтезатора та контрабаса. Йдемо на звук — до зали, де й проводитимуть благодійний аукціон.

poltavska-khvilia_xcwi/lQepkHN4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Yj6hzNHVR.jpeg
Гостей зустрічали класичною музикою

По периметру зали розставили картини, за які боротимуться депутати, меценати, бізнесмени та колекціонери. Більшість прийшли сюди не за конкретними покупками. Зізнаються — це можливість у зручний спосіб задонатити на потреби армії. Гості скупчуються біля найбільшого та найдорожчого малюнка аукціону. Портрет Едуарда Бєльського у людський зріст оцінили у $3000.

«Якщо довго дивитися на картину, то кожен зможе побачити щось своє», — каже один з аукціоністів.
poltavska-khvilia_xcwi/PSkxzNN4R.jpeg
Один із лотів аукціону — портрет Едуарда Бєльського вартістю $3000 ніхто не купив

Поруч із портретом на дерев'яному мольберті стоїть плакат Андрія Шевченка з його автографом. Ціна — 500 умовних одиниць. Ліворуч від нього ще один плакат з Віталієм Кличком. Його стартова ціна дещо менша — $300. Навпроти них виставлений відомий малюнок знищеного воєнного корабля окупантів. Картина з підписом автора фрази «Рускій воєнний корабль іді на***» має стартову ціну у $1000.

poltavska-khvilia_xcwi/vzpakHH4R.jpeg
Плакат Андрія Шевченка (праворуч). Стартова ціна — 500 доларів
poltavska-khvilia_xcwi/LMhfzNNVg.jpeg
Плакат з Віталієм Кличком за 300 доларів викупили втричі дорожче
poltavska-khvilia_xcwi/n7oLzHHVR.jpeg
Малюнок, який став національним мемом стартував із 1000 доларів
poltavska-khvilia_xcwi/_RTskNH4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/8A2yzNH4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/EZoszHN4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/KMhskHHVR.jpeg

У кутку великої зали організатори розташували кейтеринг-зону. Столи вщерть уставлені різноманітною їжею.

poltavska-khvilia_xcwi/jsWQkNHVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/gYZQkNHVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/h2WQkNNVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/U7WQkHHVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/KJZQkHN4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/zUWQzHH4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/QsZQkHH4g.jpeg

Навпроти — кількаметрова дерев'яна барна стійка. На ній, наче у шеренгу, виставлені десятки бокалів, які бармен поступово наповнює червоним та білим вином. Дехто перш ніж куштувати їжу, спершу фотографується з келихом вина.

poltavska-khvilia_xcwi/l5YuzHNVR.jpeg
Вино для гостей аукціону
poltavska-khvilia_xcwi/fcLukNH4g.jpeg

Посеред кімнати доволі людно. Більшість гостей «окупували» круглі, високі столи. Попиваючи вино, відвідувачі гортають глянцевий каталог із лотами. Іноді серед гостей пробігають офіціанти з металевими тарелями у руках.

Усі відвідувачі одягнені по-різному. Хтось обрав класичні вбрання: костюми чи кежуал-класику — піджак до джинсів, а хтось віддав перевагу стилю «мілітарі». Тому між білих сорочок різко вирізняється оливкова тактична форма, а замість туфель — темно-зелені кросівки.

poltavska-khvilia_xcwi/9L2mWNH4R.jpeg
Тут зустрічаємо голову облради Олександра Біленького
poltavska-khvilia_xcwi/LYEWZNNVg.jpeg
Активістка та керівниця полтавської "Дія. Бізнес" Альона Гончаренко також тут
poltavska-khvilia_xcwi/c-OHWHH4g.jpeg
Депутат Подільської райради Денис Чепурко — ліворуч. Праворуч — Максим Венгровський — власник "Vivat Provincia", депутат міської ради

Загалом на аукціоні ціла плеяда депутатів міської ради:

poltavska-khvilia_xcwi/7ZVLWHH4g.jpeg
Євген Дикань
poltavska-khvilia_xcwi/9V4LWNH4g.jpeg
Юрій Бражник
poltavska-khvilia_xcwi/sCnYWHH4R.jpeg
Сергій Іващенко

Близько 16:30 учасники аукціону починають займати місця на стільцях. Музика затихає, ведучий розпочинає аукціон. Лунають бурхливі оплески на адресу ЗСУ.

«У нас сьогодні розпочинається благодійний аукціон "Перемога починається з тебе". Кожна гривня піде на підтримку ЗСУ. Сьогодні представлені різні лоти: картини, антикваріат, книжки та багато іншого. Наша мета: об'єднати бізнес, політиків, меценатів, щоби зібрати кошти на перемогу. Головний лот — це американський дрон, який дуже потрібний нашим ЗСУ на нулі», — коментує начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін для журналістів.
poltavska-khvilia_xcwi/g5aCiNH4R.jpeg
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін та очільник БФ "Рідна Оболонь", депутат КМДА Владислав Трубіцин

На аукціон приїхав депутат Київської міськради, співзасновник БФ «Рідна Оболонь» Владислав Трубіцин. Посадовець говорить, що такі аукціони проводили у Києві, Одесі та Львові. У столиці вдалося зібрати понад 4 млн грн, які теж передали військовим.

«Деякі лоти надав особисто головнокомандувач, керівник ГУР, щоби ми змогли підтримати армію».

Починається боротьба за перший лот — кобзар Тараса Шевченка, 1908 року видання. Ціна на книгу поступово зростала.

— Стартова ціна — 400 доларів. Крок — 100 доларів. Хто готовий віддати 400 доларів? Номер 64, дякую. 500 доларів — один, два. Номер 55. 600 доларів.

Близько трьох хвилин тривали торги. Зрештою виграшною стала ставка $3200 ніхто перебити не зміг.

poltavska-khvilia_xcwi/ERjfiNHVg.jpeg
Кобзар Тараса Шевченка, який продали за $3200

Далі гостям демонструють лот №3. У зал виносять тубус від РПГ-22.

«З цього РПГ-22 знищили танк. Саме цей РПГ забрали в орків. На ньому є напис "За Ізюм"», — говорить аукціоніст заохочуючи придбати лот.
poltavska-khvilia_xcwi/-YGlmNH4g.jpeg
Туба від РПГ-22 з підписом комбата 131-го батальйону, якою знищили танк
poltavska-khvilia_xcwi/sILknNNVR.jpeg
Її викупила Олександра Луніна за $1000

Родина начальника облвійськадміністрації Дмитра Луніна викупила аж дев'ять різних лотів. При цьому, кажуть, більшість із них планують передати Краєзнавчому музею імені Кричевського, який нині у стані замороженої реставрації.

poltavska-khvilia_xcwi/GNBAGHN4g.jpeg
Дмитро Лунін та Олександра Луніна

Підійшла черга найдорожчої картини, а саме портрета Бєльського. Двоє чоловіків виносять картину до сцени. Утім охочих придбати малюнок не знайшлося. Відтак аукціоніст пропонує залишити лот до кінця аукціону.

Шостий лот аукціону — пам'ятний жетон США «Володимир Зеленський». У залі один за одним підіймаються руки охочих придбати жетон. У результаті лот продали за $1500. Власником пам'ятного жетону став Ігор Еренбург.

«Придбати такий жетон можна тільки у Білому Домі. Це єдине місце, де його можна придбати офіційно. Звісно, можна купити у колекціонерів, але за іншою ціною. Тим не менш, 600 доларів. Хто готовий віддати 600 доларів?», — розповідає аукціоніст тримаючи у руках медаль.

Загалом на полтавському аукціоні вдалося зібрати 2,8 млн грн. Найдорожчий лот — американський дрон купив депутат Полтавської облради Фахраддін Мухтаров. За коптер, який передадуть ГУР, він віддав $8000. Загалом на торгах грали 80 різних лотів, більшість із яких викупили за стартовою ціною. Це не дивно, адже зібралися тут здебільшого не поціновувачі старовини, а люди, які бажали в такий спосіб допомогти армії.

poltavska-khvilia_xcwi/nEcwGNHVg.jpeg

Хоча були і виключення. Як виявилось згодом, найбільшу суму заплатив меценат і колекціонер Віктор Бажан. Власник Полтавського художнього музею викупив підлоговий годинник зі скульптурою Колумба за стартовою ціною — $4000. Утім згодом він вирішив доплатити за лот ще 18000. Говорить, не очікував, що перлину всього розпродажу віддадуть так дешево, адже це дуже вартісний екземпляр старовини.

«Це антикварна річ, яка може бути, мабуть, найкращою в моїй годинниковій колекції. Це не чесно, що мені вдалось викупити її за заниженою вартістю — на аукціоні не було поціновувачів, які могли вповні оцінити цей годинник. Він коштує не менше $22 000, тож я передам благодійному фонду ще 18000», — розповів Віктор Бажан.
poltavska-khvilia_xcwi/Y_oG7HN4g.jpeg
Меценат, колекціонер та антиквар Віктор Бажан

І якщо за антикваріатом особливих перегонів не було, то очікувано розгорнулись жваві торги за автографами відомих спортсменів. Екснардеп Костянтин Іщейкін до останнього торгувався за плакат з підписом Віталія Кличка, обласний осередок партії якого він очолює. Зрештою він нікому не поступився у торгах і викупив постер боксера за $900, заплативши утричі більше від стартової ціни. Загалом Костянтин та Юлія Іщейкіни викупили чотири лоти.

poltavska-khvilia_xcwi/WuX77NHVR.jpeg

А от за плакат Андрія Шевченка не менш затято боровся депутат міської ради і власник спортклубу «Полтава» Сергій Іващенко. Автограф відомого футболіста поповнить колекцію музею його команди. Крім цього Іващенко викупив ще два лоти: книгу «Вечори на хуторі близ Диканьки» Миколи Гоголя та старовинний трипільський глечик.

poltavska-khvilia_xcwi/7QpvGNHVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/sf-cMNN4R.jpeg

Депутат облради Сергій Бєлашов, задонатив на ЗСУ $2600, придбавши скульптуру бронзового носорога.

poltavska-khvilia_xcwi/rC7F7HHVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/hexOMHN4g.jpeg
І, власне, сам "Носоріг"

Варто зауважити, що під час самого аукціону вдалося продати не всі лоти — після закінчення торгів усі залишки викупив один із меценатів, який планує передати їх у різні музеї.

poltavska-khvilia_xcwi/9Uj27HH4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/X0FonNNVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/c7ro7NHVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/1oTA7HN4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/OReA7HNVR.jpeg

Гроші, які вторгували на полтавському аукціоні розділять. Частину витратять на забезпечення 116 бригади територіальної оборони, інша частина піде на потреби ЗСУ, які нині на фронті.

Нагадаємо, що у Полтаві виступив американський бандурист з українським корінням.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар