Дифтерія і правець. Скільки мешканців Полтавщини ігнорують обов'язкові щеплення?

За даними опитування, що проводилося компанією з соціологічних досліджень Gradus Research у партнерстві з фармацевтичною компанією Санофі в Україні напередодні Всесвітнього тижня імунізації, 58,9% жителів центральних областей країни не вакцинуються від дифтерії та правця кожні 10 років, хоча це потрібно робити згідно із національним календарем профілактичних щеплень.

Більш ніж половина опитаних (61,5%) стверджують, що не роблять щеплення від дифтерії та правця кожні 10 років через відсутність належного інформування населення про його необхідність, 16,8% — не довіряють вакцині, що доступна в Україні.

poltavska-khvilia_xcwi/j5bd-QqGR.jpeg

Ірина Волошина, доктор медичних наук, професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО ЗДМУ:

«Дійсно, більшість щеплень робиться у віці до півтора року — це так звана первинна вакцинація. Але потрібно пам’ятати про те, що в 6 років робиться ревакцинація від дифтерії та правця, поліомієліту і вводиться друга доза вакцини від кору, паротиту та краснухи (КПК). Остання ревакцинація у дитячому віці робиться від поліомієліту — у 14 років, від дифтерії та правця — у 16. У дорослому віці рекомендовано вакцинуватись кожні 10 років від дифтерії і правця. Так само дорослим обов’язково треба вакцинуватись проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві».

За результатами дослідження, лише 23,4% мешканців Центрального регіону позитивно ставляться до рутинної вакцинації, що є найнижчим показником в країні. Водночас пандемія COVID-19 спонукала 14,8% респондентів більш ретельно вивчати питання вакцинації від небезпечних інфекційних захворювань.

poltavska-khvilia_xcwi/fawc-wqMR.jpeg

Більшість жителів Центрального регіону (50,9%) вважають, що до офіційного національного календаря щеплень в першу чергу потрібно додати вакцини від гепатиту А. Третина опитаних (30,2%) з цього регіону переконані, що до національного календаря профілактичних щеплень обов’язково має входити вакцина від менінгококової інфекції. До слова, сьогодні щеплення від менінгококової інфекції є рекомендованим та покривається коштом держави для неповнолітніх громадян США та країн Європи через серйозність перебігу хвороби та можливість розвитку хронічних ускладнень.

poltavska-khvilia_xcwi/2YHp-w3Mg.jpeg

Ірина Волошина, доктор медичних наук, професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО ЗДМУ:

«На жаль, сьогодні щеплення від менінгококової інфекції, грипу та гепатиту А не входить до національного календаря обов’язкових профілактичних щеплень, але ми, лікарі, рекомендуємо вакцинувати дітей та дорослих від цих захворювань власним коштом, адже вакцинація — це єдиний надійний спосіб захисту від цих інфекційних захворювань та важких ускладнень від них».

Опитування продемонструвало, що лише 34,1% опитаних готові купувати вакцини європейських виробників за власні кошти, решта (65,9%) хотіли б отримувати вакцину за державний кошт. Разом з цим, чинниками, які мають вирішальне значення для вакцинації, стали наявність якісної вакцини (47,4%) та усвідомлення загрози хвороби (33,8%).

poltavska-khvilia_xcwi/CH1paQqMR.jpeg

Методологія опитування:

В опитуванні взяли участь жителі Центрального регіону: Харкова, Чернігова, Полтави, Вінниці, а також Кіровоградської та Черкаської областей. Серед респондентів 49,5% чоловіків та 50,5% жінок. Найбільшу кількість опитаних склали респонденти у віці від 35-44 років — 35,5% та 25-34 роки — 31,6%, 18-24 роки — 15,6% і 45-50 років — 17,3%.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар