Директор найбільшого німецького виробника боєприпасів: «Ми можемо виготовляти більше, але я не бачу достатньої кількості замовлень для України»

Найбільший німецький виробник боєприпасів Rheinmetall AG стверджує, що європейська оборонна промисловість не зможе задовольнити потреби України в артилерійських боєприпасах для ведення війни проти росії. Для цього уряди мають збільшити свої видатки й подвоїти нинішні виробничі потужності.

poltavska-khvilia_xcwi/z96ysbaVg.jpeg
Армін Паппергер у Дюссельдорфі, 10 березня. Фотограф: Бен Кілб/Bloomberg
«Мені потрібні замовлення. Без замовлень я нічого не вироблятиму. Будь-яка нестача боєприпасів буде не з вини оборонної промисловості. Промисловість може забезпечити те, що потрібно», — зазначив в інтерв’ю Bloomberg головний виконавчий директор компанії Армін Паппергер.

Зі слів Паппергера, нинішні темпи виконання замовлень означають, що цього року Rheinmetall вироблятиме снаряди лише приблизно на дві третини своєї потужності. І це попри неодноразові попередження українських та європейських офіційних осіб про те, що саме артилерійські боєприпаси стануть вирішальним фактором у війні.

Наразі брак боєприпасів калібру 155 міліметрів — все більше у центрі уваги. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що збройним силам країни потрібно понад 350 000 снарядів на місяць, що більш ніж утричі перевищує кількість, яку вони використовують зараз. Резніков звернувся до Європейського Союзу з проханням надати хоча б 250 000 снарядів на місяць. Цю кількість, за словами Паппергера, «виготовити буде важко».

«Потужності в Європі потрібно подвоїти, щоб досягти цього показника», — сказав він.

Наразі Rheinmetall може виробляти 450 000 артилерійських снарядів на рік у всьому світі та планує збільшити це виробництво до 600 000 снарядів у наступні два роки завдяки додатковим потужностям на заводі в Угорщині та новому пороховому заводі в Саксонії.

«Це проєкт національної безпеки. Ми не можемо профінансувати це самостійно. Нам потрібна державна підтримка, яку, наприклад, Intel отримала для своєї фабрики мікросхем», — сказав Паппергер.

Через недостатню кількість замовлень Rheinmetall також так і не збільшив виробництво менших, 120-міліметрових танкових снарядів, які використовуються в більшості бойових танків американського та європейського виробництва, зазначив Паппергер.

У компанії достатньо потужностей, щоб виготовити 240 000 снарядів, але цього року планується виготовити менше ніж 150 000.

Водночас керівник німецького оборонного підприємства упевнений, що за належної підтримки оборонна промисловість Європи та США зможе надати Україні достатньо військового обладнання, щоб завадити перемозі росії.

«Якщо Захід хоче, щоб росія програла цю війну, то росія її не виграє. І Європа, і США здатні виробляти більше, ніж будь-коли зможе виробляти росія», — констатував він.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар