Двоголового орла на дзвіниці Полтавського монастиря закрили іконами

Зображення-ліпнину символіки рф на дзвіниці Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря не демонтували, а закрили іконами.

poltavska-khvilia_xcwi/yoErdsk4R.jpeg
Фото — "Коло"

Про це 4 серпня повідомляє УІНП у Полтавській області.

Департамент культури і туризму Полтавської ОДА скерував звернення до монастиря щодо необхідності демонтажу символів російської історії. На звернення обласної влади церква вирішила закрити символіку іконами.

За словами регіонального представника УІНП Олега Пустовгара, російська символіка спотворює пам’ятку та суперечить законам.

poltavska-khvilia_xcwi/atJIKyzVg.jpeg

Довідка:

Пам’ятку української культури й архітектури — Полтавський Хрестовоздвиженський монастир створено зусиллями ігумена Лубенського Мгарського монастиря Калістрата та Київського митрополита Сильвестра Косова у часи Гетьманщини, у 1650 році.

Профінансували будівництво козаки Полтавського полку Гетьманщини та представники козацької старшини.

Розташовувався монастир на горі між струмком Полтавкою та річкою Ворсклою на північному сході від Полтавської фортеці. Під час свого візиту до Полтави 13 липня 1650 року у монастирі побував гетьман Богдан Хмельницький. У 1689 році коштом гетьмана України Івана Самойловича почали будувати мурований Хрестовоздвиженський собор.

Соборна церква будувалась досить довго, протягом 1689-1709 років. Під час воєнно-політичного виступу гетьмана України Івана Мазепи проти московського царя Петра I Північної війни, з 28 квітня по 27 червня 1709 року монастир був резиденцією шведського короля Карла ХII.

Вісімнадцяте століття було періодом великого будівництва у Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі. Тоді й спорудили головні муровані будівлі – собор і дзвіницю.

Нагадаємо, що у Полтаві пропонують демонтувати двоголового орла з дзвіниці Хрестовоздвиженського монастиря.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар