«Екологічна катастрофа»: у Кобеляках до каналізації скинули нафтопродукти

Нещодавно до каналізації в місті Кобеляки невідомі скинули забруднені речовини, які містили нафтопродукти. Тому деякі очисні споруди вийшли із ладу. Про це повідомила 1 липня прессекретарка КП «Полтававодоканал» Ірина Філоненко.

Минулого тижня, на очисних каналізаційних спорудах у Кобеляках працівники «Полтававодоканалу» виявили забруднюючі речовини. Працівники КП провели лабораторні дослідження речовини. Стало відомо, що разом із побутовими відходами до очисних споруд потрапити нафтопродукти. Тож на двох чергах очисних споруд зафіксували перевищення допустимих норм у понад тисячу разів. Але наразі не відомо, які саме нафтопродукти забруднили каналізаційні споруди.

«Один з етапів очищення стоків, які потрапляють до очисних споруд, біологічна очистка за допомогою активного мулу. У його складі бактерії та мікроорганізми, які харчуються органікою, цим самим очищуючи стоки. Таким чином стоки, які пройшли процес біологічної доочистки в каскадних ставках, потрапляють до річок. У цьому конкретному випадку до річки Кобелячок», — коментує Філоненко.

Нафтопродукти, що потрапили до очисних споруд, активний мул знищили. За словами Філоненко, був ризик потрапляння неочищених стоків до річки Кобелячок. Нині дві черги очисних споруд забруднені нафтопродуктами. Тому поки працює одна черга, яка є резервною.

«До резервної черги завезли активний мул із Полтави, і зараз стоки з Кобеляк очищує лише одна черга очисних споруд замість двох. Шість технологічних споруд обох черг через забруднення нафтопродуктами вийшли з ладу. Наразі не відомо скільки часу й ресурсів потрібно, аби привести їх до робочого стану», – розповіла прессекретарка.

Відтепер «Полтававодоканал» шукатиме місце для утилізації забруднених стоків. Згодом, споруди мають промити, замінити спеціальні повітряні трубопроводи та обробити все спецреагентами. Поки ж дві черги на очисних спорудах не використовуватимуть.

«Зливати до очисних споруд стоки, які містять хімічні добавки, солі, дезинфікуючі речовини, відпрацьовані мастила та інші шкідливі домішки суворо заборонено. Робимо все, аби домогосподарства, установи та організації Кобеляк отримували послуги водопостачання та водовідведення в повному обсязі», — сказала Філоненко.

За попередньою інформацією, відходи привезли представники фірми «Онур». Редакція «Полтавської хвилі» звернулася із запитом до представників підприємства, аби отримати коментар та перевірити цю інформацію. Але на момент виходу матеріалу, відповідь не отримали. Залишаємо за представниками компанії право прокоментувати цю ситуацію у наступних публікаціях.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар