Економічне майбутнє світу визначає не форум у Давосі, а наслідки війни в Україні — депутат

Актуально

Зараз економічне майбутнє світу визначають не міжнародні форуми, в тому числі форум у Давосі, а війна в Україні та її глибинні наслідки, які, на жаль, будуть відчутні в максимально короткій перспективі.

poltavska-khvilia_xcwi/V4fBs79nR.jpeg
Олег Кулініч

Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» зазначив народний депутат від Полтавщини Олег Кулініч.

«Ми вже стоїмо на порозі найбільшої світової продовольчої кризи, адже блокування росією українських портів, а як наслідок, і експорту нашої агропродукції зачепить десятки країн з низки континентів. Мабуть, ніхто не міг уявити, що у багатому швейцарському Давосі, де людство будує плани на майбутнє у XXI столітті, цього року обговорюватимуть тему голоду. Але це реальність, до якої світ мусить звикати. І не просто пасивно сприймати це як даність, а активно протидіяти планам агресора, який вирішив підважити демократичний світопорядок, а зараз шантажує голодом весь світ», — прокоментував народний депутат.

Ще однією з глобальних тем форуму у Давосі стала енергетична безпека Європи, і, відповідно, газовий шантаж росії.

«Європа надзвичайно повільно злазить з газової і нафтової голки росії, продовжуючи фінансувати цю війну, незважаючи на свої ж санкції у інших сферах. А зараз всі зрозуміли — будучи абсолютно сировинною економікою і торгуючи енергоносіями, росія ще здатна забезпечувати своє економічне існування виключно за рахунок цього. І поки рф не отримає рішуче “ні” від Європи в енергетичному питанні, до того часу з цього замкненого кола не буде виходу», — переконаний Олег Кулініч.

Зі слів депутата, зараз важливо, щоб весь світ якомога швидше зрозумів — російський диктатор не знає мови дискусій, цифр та різних економічних стратегій, бо якби він її сприймав — він би й не розпочинав цю війну.

«Він розуміє лише мову, якою “говорить” сам: тож військова підтримка України і санкційний режим проти рф повинні бути багатократно посилені. До речі, символічно, що цього року представництво росії в Давосі перетворили на “дім російських воєнних злочинів”. Світ знає, що відбувається в Україні. Але знати мало — необхідно діяти!», — закликав політик.

У той же час Олег Кулініч вважає, що Україна має надлишковий запас продовольства, тож, попри світову продовольчу кризу, спровоковану російсько українською війною, нашій країні дефіцит основних харчових продуктів не загрожує.

Нагадаємо, що світовий економічний форум у Давосі проходив з 22 по 26 травня.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар