Україні довелося зробити вибір між Херсонщиною та Сєвєродонецьком: Інститут вивчення війни

Командуванню ЗСУ довелося робити важкий вибір між укріпленням та просуванням на Херсонщині та обороною Сєвєродонецька на користь першого. Адже Херсонщина нині стратегічно важливіша.

poltavska-khvilia_xcwi/4QmAlJrnR.png

Про це пише Інститут вивчення війни.

«Херсон є критичною місцевістю, оскільки це єдина територія України, де російські війська утримують позиції на західному березі річки Дніпро. Якщо Росія зможе зберегти міцне місцезнаходження в Херсоні, коли бойові дії припиняться, вона буде в дуже сильному становищі для початку майбутнього вторгнення».

Експерти зазначають, що повернення Херсону зробить Україну сильнішою перед наступним нападом росії.

«Київ міг би виділити більше резервів і ресурсів для оборони Сєвєродонецька, і його неспроможність це зробити викликала критику. Українські сили зараз, очевидно, відходять із Сєвєродонецька, а не битимуться до кінця — фактор, який дозволив росіянам відносно швидко просунутися в місто після початку повномасштабного штурму. Як рішення не витрачати більше ресурсів на порятунок Сєвєродонецька, так і рішення про вихід з нього були стратегічно обґрунтованими, але болючими. Україна повинна використовувати свої більш обмежені ресурси та зосередитися на відновленні критичної місцевості, а не на обороні території, контроль якої не визначатиме результат війни чи умови для відновлення війни».

Раніше ми писали, що на Полтавщині оголосили вирок росіянам, які обстрілювали Харківщину.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар