Гінеколог Сергій Карташов: «Не маючи висновків декількох лікарів, видаляти матку не можна»

Кожна жінка повинна своєчасно турбуватися про своє здоров’я. Багато захворювань жіночих статевих органів протікають без симптомів (у тому числі велика кількість пухлин та інфекцій), і їх можна виявити тільки при періодичних планових оглядах. Саме так раптово можна виявити й фіброміоми.

poltavska-khvilia_xcwi/cAuTAMVVR.jpeg

Фіброміома – це доброякісне новоутворення матки, яке розвивається з клітин м'язових та сполучних тканин органу. Довгий час вона може рости безсимптомно. Болі, кровотечі та інші ознаки з'являються, коли її розмір збільшується. Водночас підвищується ризик ускладнень — сильної внутрішньої кровотечі, порушення функцій суміжних органів, а під час вагітності — викидня та передчасних пологів. Це захворювання лікується хірургічним методом. Після нього зазвичай необхідна пластика матки.

Про це будемо говорити з лікарем клініки «Медіон», професором, доктором медичних наук, онкогінекологом вищої категорії Сергієм Карташовим.

Що таке пластика матки?

Пластика матки — це відновлення зміненої форми матки (матка може змінюватись природно або ж внаслідок хвороби). Тобто, матка втратила форму і жінка відповідно не може завагітніти. Наше завдання полягає в тому, щоб повернути їй правильні функції.

Чому ця проблема нині актуальна?

Річ у тому, що нині жінки стали народжувати менше і значно пізніше. Якщо раніше дівчата виходили заміж у 18 років, то до 25 років у неї вже було 2-3 дитини, то зараз же після 30 лише планують першу дитину. До цього віку досить часто у жінок виникають фіброміоми. Це хвороба коли матка змінюється через появу вузлів. За структурою вони такі самі як і матка. Їх може багато і через них жінка не вагітніє. На жаль, кількість фіброміом може бути такою, що простіше матку повністю видалити, аніж лікувати. Такої думки дотримуються чимало лікарів і жінки, не розібравшись у проблемі, поспішають видалити орган. Ні в якому разі не потрібно з цим поспішати.

poltavska-khvilia_xcwi/cBiA0M4VR.jpeg

Чому лікарі замість лікування рекомендують одразу видаляти важливий для репродуктивної системи орган?

Ми зараз говоримо про складні випадки. Коли матка практично «нафарширована» цими вузлами. При простих випадках фіброміоми видаляють, бо там немає нічого складного.

А от коли ситуація така як я описую, часто там навіть складно уявити, що з матки щось можна зробити. На жаль, не всі лікарі мають достатньо компетенцій аби братися за такі випадки, а жінки, не бажаючи йти до іншого лікаря за альтернативною думкою, відразу погоджуються на видалення. Важливо завжди йти перевіряти діагноз лікаря в інших клініках. Це може вберегти вас від непотрібного видалення важливих органів. Час нині такий, що потрібно мати висновок одразу декількох лікарів.

Я займаюсь цим питанням вже багато років, тому я намагаюсь зробити все можливо аби зберегти репродуктивні органи. Коли жив в Харкові, то до нас приїжджали з Києва та інших міст України. У їх містах жінкам рекомендували видаляти дітородний орган, а ми майже завжди його зберігали.

poltavska-khvilia_xcwi/WiH00G4VR.jpeg

Які бувають природні аномалії розвитку матки?

Природою може бути влаштовано так, що матка може бути якусь перегородку, або ж вона може бути подвійною, або дві шийки. Такі аномалії спостерігають у молодих жінок.

Операції з пластики матки дорого коштують?

Так. Але ж ми розуміємо для чого ми це робимо — щоб надалі жінка мала змогу стати мамою. Тут зазвичай ціна не грає ролі, якщо є чітке розуміння кінцевої мети.

Для того, щоб записатися на прийом до лікарів «МЕДІОНУ» звертайтеся за номером безкоштовної телефонної лінії 0-800-509-003. Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН» знаходиться за адресами: м. Полтава вул. Сінна, 37 та вул. Європейська, 42.


Підписуйтесь на наш телеграм-канал, щоб оперативно отримувати свіжу та перевірену інформацію.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар