Гітлер створив власну ідеологію, а путін — лише жалюгідний пародист

Важко бути спеціалістом у тому, чого до кінця не розумієш. Однак, нікуди не подінешся від факту, що в складний час у країні з'являється все більше спеціалістів: медиків у часи поширення коронавірусу. А військових експертів та конспірологів більшає під час воєнного стану.

А ще, з'являються люди, що розхитують віру в перемогу. Ну в кожному оточенні такі є. Ось подумайте.

Наприклад ті, хто каже — «якби не зброя з Європи, то Україна не протрималася б».

Або, моє улюблене — підслухала на одній з лавок не скажу де. Дві бабуськи обговорювали ситуацію в країні. Одна заявила, що мовляв, «ніхто наших хлопців воювать і гинуть не змушував, треба було виїхати».

Або, «та шо війна, це ж політика, вони на цьому гроші заробляють. Це ж не таке як у другу оттєчєствінну було».

Не знаю як ви, а я від такого просто кам'янію, і щоб не кинутися одразу на людей з кулаками, починаю перебирати в голові факти, які можна їм протиставити.

Саме тому я зателефонувала своїй родичці — людині, що все життя вчить і викладає історію. Вирішила поговорити з нею про аналогії. А вона без роздумів навела мені купу прикладів.

poltavska-khvilia_xcwi/Y8gawZsnR.jpeg
Ткаченко Тамара, фанатично вивчає історію все життя)

Підготовка до нападу

Насправді, схожого дуже багато. Наприклад, напередодні Другої світової війни представники консульств і посольств залишали територію Радянського Союзу. Так само представники консульств та посольств їхали з України.

По-друге, напередодні нападу Німеччини на Польщу німці інсценували провокацію, перевдяглися у одяг польських солдат та напали на німецьку прикордонну радіостанцію. Вони зробили декілька пострілів в ефір і заявили про те, що поляки напали на Німеччину. Це стало приводом оголошення війни.

Точно так сталося напередодні нападу РФ. Росія оголосила, що нібито українці напали на пропускний пункт Тьоткіно Курської області і обстріляли його.

Окрім того у росії заявили, що диверсійна українська група діяла в Ростовській області. Так, вранці 21 лютого ФСБ повідомила, що запущений з території України снаряд понівечив місце служби прикордонників Ростовської області поблизу державного кордону.

Гітлер збирав німців у рамках однієї держави, а у Путіна ідея «Руского міра»

poltavska-khvilia_xcwi/BObeCjE7R.jpeg

Воєнні дії розпочалися рано-вранці. Окупанти нанесли авіаудари по військовим частинам, намагаючись вивести з ладу авіацію. Так само і Німеччина бомбила аеродроми в Другу світову.

Напередодні Другої світової війни Гітлер накопичував військові сили на кордоні. Сталіну про це говорили, називали навіть конкретні дати вторгнення. Але він не хотів у це вірити.

І головне, німці йшли визволяти нас від комуністів, а росія йде визволяти нас від нацистів і бандерівців.

Усе нове — добре забуте старе

Путінський режим не здатний продукувати нічого свого. Вони протягом усього існування московії намагались вкрасти чужу культуру, чужу літературу, музику і навіть історію. Нині навіть промови російського диктатора майже під копірку списані з речей Гітлера. Відповідне відеопорівняння зробило Радіо Свобода.

Ostarbeiter по-російському

Російські окупанти примусово депортували кілька тисяч маріупольців до росії та заборонили їм залишати її мінімум на два роки. Окупанти зібрали людей, які переховувалися у притулку спортклубу «Тераспорт» ( переважно жінки та діти). У маріупольців конфіскували українські паспорти. Потім їх перевозили до Таганрога, а звідти відправляли залізницею "у різні економічно пригнічені регіони". Замість конфіскованих паспортів цим викраденим людям видали папери, які зобов'язують їх перебувати в певному місті.

Це та сама практика Ostarbeiter, яку робили нацисти під час Другої світової війни. Ostarbeiter — німецький термін для означення осіб, які були вивезені гітлерівцями зі східних окупованих територій. Є дані, що на примусові роботи з України тоді вивезли 2,3 - 2,5 млн чол.

Українське Ковентрі

14 листопада 1940 року 500 німецьких бомбардувальників зруйнували англійське місто Ковентрі. Вони скинути на місто запальні бомби для позначення об'єктів атаки, а саме бомбардування тривало до 6 годин ранку 15 листопада. За 11 годин неперервних бомбардувань 437 літаків скинули на місто 56 тонн запалювальних бомб.

Однак, це не зламало бойовий дух британців. Вони продовжували працювати, оборонятися і навіть у складний військовий час зверталися до гумору.

Нині, схожа історія відбувається в Маріуполі. Окупаційні війська росії зруйнували майже 80% міської інфраструктури, з якої 30% вже не підлягає відновленню.

poltavska-khvilia_xcwi/lJug9jP7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/tCtkrCP7R.jpeg

Мирні мешканці перебувають в облозі. У місті немає води, опалення, світла, зв'язку, їжі та медикаментів. До міста російські загарбники не пропускають гуманітарну допомогу.

Натомість щодня скидають від 50 до 100 авіабомб. Під ударами опиняються житлові будинки, лікарні, пологові, школи, дитячі садки.

poltavska-khvilia_xcwi/dJqWXCP7g.jpeg
Маріуполь, наші дні

Діти — наше майбутнє

У довоєнній Німеччині була створена «Гітлер'югенд» — молодіжна нацистська воєнізована організація. Вона охоплювала німецьку молодь віком від 10 до 18 років і ділилася за віковими категоріями.

poltavska-khvilia_xcwi/2TDs6jPng.jpeg

У росії нині існує Юнармія. Її створили у 2016 році. Це російська дитячо-юнацька мілітарна організація при Міністерстві оборони РФ. Вирізняється радикальною пропагандистською роботою серед російської молоді. Членами організації стають діти з 8 років.

poltavska-khvilia_xcwi/SmkjduP7R.jpeg

«Керівники» цієї організації ставлять собі за мету «виростити покоління, здатне захищати вітчизну зі зброєю в руках».

У них власний сайт, дошка пошани, де розміщена інформація про «хороші» справи кожного з них. Нещодавно за участі хлопців та дівчат із Юнармії вийшло реаліті-шоу «Защитники».

poltavska-khvilia_xcwi/jxOgeCP7R.jpeg

А що ж роблять діти, які не є учасниками Юнармії?

Відомо, що у росії дітей дуже люблять одягати у військову форму. Так, 2019 року в місті Пятигорськ пройшов парад дошкільних військ. У ньому взяло участь 500 дітей. Вони були одягнені у форму військових років. При цьому частина дітей тримала іграшкові автомати.

poltavska-khvilia_xcwi/G8Uc6CPng.jpeg

Схожі дійства проводять по всій території росії. Вчителі аргументують це тим, що соромно на 9 травня не приєднатися дітям до загального святкування.

poltavska-khvilia_xcwi/G2cE6CE7g.jpeg

Це не ми — це все Путін

poltavska-khvilia_xcwi/FnmD3CP7g.jpeg

У перші дні війни я почала скролити соцмережі та вишуковувати російських артистів, аби зрозуміти, які думки вони наразі продукують. А опісля написала блогерці з московії, яка має напрочуд прекрасний блог про розвиток дітей. У неї троє власних. Попросила надати розголосу ситуації. І вона надала. Опублікувала пост про війну. Але апелювала до того, що це інформаційна війна і краще простим людям туди не лізти. До речі, повідомлення зі своєї сторінки вона видалила через годину.

Так ось, принцип колективної відповідальності за війну та воєнні злочини лежав в основі західної політики щодо Німеччини. Він полягав у перевихованні.

Німців змушували відвідувати місця страт та масових поховань в’язнів концтаборів, деколи – ховати їхні останки.

Всюди в містах розвішувалися інформаційні плакати про нацистські злочини з назвою «Ці злочини – ваша провина!»

Щоб отримати продуктові картки німці повинні були переглянути документальні фільми про нацистські табори смерті.

Аргументи «Ми не знали» чи «Ми нічого з цього не робили» не приймалися: винними були всі.

Бо провина німців крилася не лише в тому, що вони були громадянами Німеччини, і не в тому, що вони чинили зло. Вони винні також у тому, що не протидіяли, не висловлювали незгоди, не визнали себе відповідальними.

Нічого не нагадує?

poltavska-khvilia_xcwi/m-k8eCE7R.jpeg

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар