У жовтні, окрім уже побачених дійств, полтавців чекає прем'єра від Сергія Павлюка «Король Лір» та «Лимерівна», яку показували перед закриттям сезону.
Про це відомо із сайту Полтавського театру імені М. Гоголя.
Загалом, полтавці можуть відвідати наступні вистави:
5, 6, 26, 27 жовтня — «Король Лір» (режисер — Сергій Павлюк).
Жив-був король. І було в нього три дочки. І вірні піддані. І багатство. І слава. І мир у королівстві. Доки не вирішив король передати владу своїм донькам…
Трагедію В. Шекспіра «Король Лір» називають вічною, тому що вічними є проблеми, які порушує автор і режисер-постановник однойменної вистави в Полтавському обласному музично-драматичному театрі ім. Миколи Гоголя Сергій Павлюк: батьки і діти; марнославство і милосердя; зрада й відданість; підступність і любов; багатство й злидні; жадоба влади й втрата її.
Дія п’єси в інтерпретації гоголівців відбувається поза часом: може, це 17-те століття, а може, 19-те чи 21-ше. Правитель, засліплений владою, ласий на лестощі, втрачає відчуття реальності, за що слідує розплата не лише йому, а й усім, хто його любив і навіть ненавидів. Так сімейна драма на гоголівській сцені стає трагедією всієї держави. Запізніле каяття не рятує вже ні від божевілля, ні від смерті.
16 жовтня — «Шлюб по-італійськи» (режисер — Анатолій Пундик).
«Шлюб по-італійськи» — вистава полтавського театру за пʼєсою драматурга Едуардо де Філіппо «Філумена Мартурано». У цій постановці переплетені комічні ситуації і ліричні почуття.
Подекуди італійські пристрасті забарвлюються трагічними нотками, додаючи особливого шарму виставі.
Життя Доменіко Соріано вирує від низки подій, що відбуваються під дахом його будинку. Його дружина Філумена живе пристрастями, які постійно тримають у тонусі всіх оточуючих. Ця непередбачувана жінка надзвичайно розумна і логічна. Вона добʼється свого будь-якою ціною і отримає бажане, незважаючи на всі спроби Доменіко повернути ситуацію у свій бік.
«Шлюб по-італійськи» — це вистава, де поєднуються легкий прозорий італійський гумор і вогонь пристрастей, де героям доведеться приймати непрості життєві рішення.
17,30 жовтня — «Конотопська відьма» (режисер — Владислав Шевченко).
Тихий Конотоп зі своїми проблемами одномоментно перетвориться на арену нереальних пристрастей та боротьбу за бажане.
То ж, замість оголошеної охоти на відьом, чекайте охоту на людські душі. Дія відбуватиметься в Конотопі та вам може здатися, що це саме те місто, яким ви крокуєте щоранку…
Це не змінить головного - усі люди прагнуть задовольнити бажання. А от яку ціну вони готові за це заплатити? Побачимо… Як кажуть - мрійте обережно, щоб відьма не прийшла по вашу душу.
19, 20 жовтня — «Лимерівна» (режисер — Сергій Павлюк).
Невмируща класика втілена за допомогою сучасних технічних прийомів, дивуватиме змістовним наповненням, глибиною людських характерів.
24, 25 жовтня — «Маруся Чурай» (режисер — Владислав Шевченко)
У виставі задіяні артисти драми, артисти-вокалісти, артисти балету та артисти оркестру театру.
29 жовтня — «Кайдашева сім'я» (режисер — Владислав Шевченко)
Що може бути краще за веселу комедію з танцями та піснями? Мабуть, тільки українська класична комедія з танцями і піснями, та ще й з народними героями, які такі близькі кожному! І скільки б ми не говорили, не сміялися з персонажів, які вже стали справжніми народними типажами, вони все одно продовжують «жити» у нашому сучасному суспільстві.
Здавалося б, одвічна тема батьків і дітей, свекрух і невісток, які не можуть помиритися в одній хаті, та з новими смачними сценічними «спеціями» — зовсім інша історія виходить. А на «спеції» гоголівці не поскупилися! Буде весело, адже сварки переходитимуть у народні гуляння. І буде свято, якому в «Кайдашевій сім’ї» не буде кінця-краю!
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.