Говорити, писати, слухати — як люди поважного віку вчать українську мову в Полтаві
В Університеті третього віку тривають безкоштовні курси української мови для людей поважного віку.
Заняття проходять щосуботи в ПУЕТі. Курси проводять вчителі зі шкіл. За словами вчительки 27-ї школи Оксани Коваленко, перед початком занять викладачі провели моніторинг знань слухачів. Найбільше відвідувачі курсів цікавляться частинами мови, розділовими знаками, правильною побудовою речення та лексичними помилками.
«Це в нас перший такий досвід. До речі, за останній час українська мова набрала великої популярності серед різних верств населення. Тому ми тут для того, щоб розказати людям про зміни в правописі, познайомити з культурою мови, різноманітними правилами. Також працюємо практично: різноманітні тренінги, бесіди, діалоги, висвітлюємо найрізноманітніші теми», — каже вчителька Оксана Коваленко.
Пенсіонерка Тамара Кулинич розповіла, що дізналася про уроки української мови на одній з лекцій. Після цього прийшла на курс разом з колегою:
«Найголовніше — це вдосконалювати свою мову. Я вважаю, що вмію говорити на українській, але хотілося б ще краще. Щоби не було мовних помилок, щоби було правильно. Я все життя писала українською мовою, але чи правильно я ставила розділові знаки. Це все треба знати».
Засновниця проєкту Світлана Нестуля сказала, що в групі вчаться 48 людей, хоча раніше кількість слухачів не перевищувала 15-18 осіб:
«До нас прийшло дуже багато людей, які говорили російською мовою, а зараз говорять "Нам треба починати з нуля, бо ми хочемо перейти на українську мову". У нас є заслужений вчитель України української мови. Вона переселенка з Криму і вона викладає їм українську мову онлайн».
Хочу перейти на українську, а у відповідь отримую критику — що робити.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.