«Гра в кальмара»: фільми схожі за сюжетом

Цієї осені кількістю переглядів мережу підірвав південнокорейський серіал «Гра в кальмара».

Якщо серіал ви ще не бачили, то історія об'єднує 456 людей, які беруть участь у загадковому експерименті на виживання. Їм потрібно виграти в серії традиційних дитячих ігор. Переможець буде всього один. А усі, хто програє – помруть.

Якщо після перегляду «Гри в кальмара» серіал вас не відпускає «Полтавська хвиля» пропонує добірку схожих за темою фільмів.

Куб

Фільм побудований на класичній темі – група абсолютно випадкових людей не по своїй волі опинилася в замкненому просторі і намагається знайти вихід. Загадковий куб – кімната, в якій вони перебувають, в кожній зі своїх граней має двері. Кожна з них веде в точно таку ж кімнату – відрізняється лише колір стін. І смертельні пастки в кожній кімнаті теж різні, так що для того, щоб вижити доведеться докласти чимало зусиль. У фільмі безліч прихованих «пасхалок» – так, імена персонажів збігаються з назвами найбільш страшних в'язниць сучасної цивілізації. Навіть характери головних героїв відображають особливості цих місць позбавлення волі.

Голодні ігри

Дії фільму відбуваються в далекому майбутньому, де на руїнах Північної Америки розташована країна Панем. Вона поділена на дванадцять дистриктів, в яких щороку в лотереї під назвою «Жнива» вибираються молоді люди, віком від дванадцяти до вісімнадцяти років, для участі в Голодних іграх. На цих іграх учасники борються між собою до смерті, поки не залишиться тільки один. Переможець в нагороду отримує славу і багатство. Кітнісс Евердін – шістнадцятирічна дівчина, яка живе в дванадцятому Дистрикті. Вона добровільно викликається на участь в Голодних іграх, щоб замінити свою молодшу сестру. Другим від того ж дистрикту стає юнак Піта Мелларк, який колись врятував життя Кітнісс і таємно її любить. І тепер, незважаючи на почуття, і те, що вони живуть в одному Дистрикті, їм належить битися до смерті один проти одного.

Платформа

Дія фільму відбувається в багатоповерховій в'язниці, побудованій за типом вежі з ярусами. На кожному «поверсі» в'язниці знаходиться двоє ув'язнених. Через центр вежі проходить прямокутна шахта, з якої раз на день спускається платформа з їжею. Їжі, яка спочатку надходить на верхній рівень, могло б вистачити на всіх ув'язнених, однак мешканці нижніх поверхів помирають від голоду, скоюють самогубства або стають канібалами, в той час як ті, хто опинився нагорі, бенкетують, поглинаючи набагато більше їжі, ніж їм потрібно для виживання.

Екзамен

Часом люди на багато що готові, щоб отримати бажану роботу. Групу людей, які пройшли відбірковий тур, від довгоочікуваної мети відокремлює всього один крок – іспит. 8 осіб, 1 місце. Учасників на 80 хвилин замикають в кімнаті і повідомляють завдання. Воно гранично просте: відповісти на одне-єдине питання. Обов'язкові умови: не можна псувати папір, не можна звертатися до охоронця. Хто їх порушить, буде дискваліфікований. Іспит розпочато! І перша проблема – на яке питання відповідати? Адже на папері нічого немає. Одна з кандидаток бере свій лист і починає писати. І її негайно відводять з кімнати – порушена перша умова. Кандидати розуміють всю серйозність того, що відбувається. З кожною минаючою хвилиною напруга зростає. Навчитися співпрацювати, але в той же час пам'ятати, що вакансія всього одна – завдання не з простих...

Експеримент

Фільм «Експеримент» – американська кіноверсія однойменного німецького трилера, заснованого на події Стенфордського дослідження, відомого як «тюремний експеримент». Безробітний Тревіс, колишній співробітник будинку пристарілих, заради заробітку погоджується взяти участь в незвичайному випробуванні – поведінковому експерименті, придуманому доктором Арчалета. Організатори акції, погодившись з результатами тестування, відбирають 26 добровольців, обіцяючи кожному чотирнадцять тисяч після закінчення дослідження і абсолютну безпеку до того ж. Під час відбору Тревіс знайомиться з Майклом Баррісом, невпевненим сорокарічним чоловіком, який покірно схиляється перед авторитетом владної матері. Хлопці домовляються триматися разом, бо не знають, що жорстокий експеримент передбачає розділити відібраних волонтерів на тюремників і ув'язнених. «Безправний» Тревіс відправиться в камеру, а Майкл, який отримав владу, одягне форму і візьме палицю. Події, наступні після поділу, важко буде назвати нешкідливим соціальним дослідженням, затіяним доктором Арчалета.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Культура"