«Гра в кальмара»: фільми схожі за сюжетом

Цієї осені кількістю переглядів мережу підірвав південнокорейський серіал «Гра в кальмара».

Якщо серіал ви ще не бачили, то історія об'єднує 456 людей, які беруть участь у загадковому експерименті на виживання. Їм потрібно виграти в серії традиційних дитячих ігор. Переможець буде всього один. А усі, хто програє – помруть.

poltavska-khvilia_xcwi/HRx1plD7g.jpeg

Якщо після перегляду «Гри в кальмара» серіал вас не відпускає «Полтавська хвиля» пропонує добірку схожих за темою фільмів.

Куб

poltavska-khvilia_xcwi/vU9wtlD7R.jpeg

Фільм побудований на класичній темі – група абсолютно випадкових людей не по своїй волі опинилася в замкненому просторі і намагається знайти вихід. Загадковий куб – кімната, в якій вони перебувають, в кожній зі своїх граней має двері. Кожна з них веде в точно таку ж кімнату – відрізняється лише колір стін. І смертельні пастки в кожній кімнаті теж різні, так що для того, щоб вижити доведеться докласти чимало зусиль. У фільмі безліч прихованих «пасхалок» – так, імена персонажів збігаються з назвами найбільш страшних в'язниць сучасної цивілізації. Навіть характери головних героїв відображають особливості цих місць позбавлення волі.

Голодні ігри

poltavska-khvilia_xcwi/0CgXp_vnR.jpeg

Дії фільму відбуваються в далекому майбутньому, де на руїнах Північної Америки розташована країна Панем. Вона поділена на дванадцять дистриктів, в яких щороку в лотереї під назвою «Жнива» вибираються молоді люди, віком від дванадцяти до вісімнадцяти років, для участі в Голодних іграх. На цих іграх учасники борються між собою до смерті, поки не залишиться тільки один. Переможець в нагороду отримує славу і багатство. Кітнісс Евердін – шістнадцятирічна дівчина, яка живе в дванадцятому Дистрикті. Вона добровільно викликається на участь в Голодних іграх, щоб замінити свою молодшу сестру. Другим від того ж дистрикту стає юнак Піта Мелларк, який колись врятував життя Кітнісс і таємно її любить. І тепер, незважаючи на почуття, і те, що вони живуть в одному Дистрикті, їм належить битися до смерті один проти одного.

Платформа

poltavska-khvilia_xcwi/XS3Xt_v7g.jpeg

Дія фільму відбувається в багатоповерховій в'язниці, побудованій за типом вежі з ярусами. На кожному «поверсі» в'язниці знаходиться двоє ув'язнених. Через центр вежі проходить прямокутна шахта, з якої раз на день спускається платформа з їжею. Їжі, яка спочатку надходить на верхній рівень, могло б вистачити на всіх ув'язнених, однак мешканці нижніх поверхів помирають від голоду, скоюють самогубства або стають канібалами, в той час як ті, хто опинився нагорі, бенкетують, поглинаючи набагато більше їжі, ніж їм потрібно для виживання.

Екзамен

poltavska-khvilia_xcwi/RcHjtlD7R.jpeg

Часом люди на багато що готові, щоб отримати бажану роботу. Групу людей, які пройшли відбірковий тур, від довгоочікуваної мети відокремлює всього один крок – іспит. 8 осіб, 1 місце. Учасників на 80 хвилин замикають в кімнаті і повідомляють завдання. Воно гранично просте: відповісти на одне-єдине питання. Обов'язкові умови: не можна псувати папір, не можна звертатися до охоронця. Хто їх порушить, буде дискваліфікований. Іспит розпочато! І перша проблема – на яке питання відповідати? Адже на папері нічого немає. Одна з кандидаток бере свій лист і починає писати. І її негайно відводять з кімнати – порушена перша умова. Кандидати розуміють всю серйозність того, що відбувається. З кожною минаючою хвилиною напруга зростає. Навчитися співпрацювати, але в той же час пам'ятати, що вакансія всього одна – завдання не з простих...

Експеримент

poltavska-khvilia_xcwi/MhGeplv7R.jpeg

Фільм «Експеримент» – американська кіноверсія однойменного німецького трилера, заснованого на події Стенфордського дослідження, відомого як «тюремний експеримент». Безробітний Тревіс, колишній співробітник будинку пристарілих, заради заробітку погоджується взяти участь в незвичайному випробуванні – поведінковому експерименті, придуманому доктором Арчалета. Організатори акції, погодившись з результатами тестування, відбирають 26 добровольців, обіцяючи кожному чотирнадцять тисяч після закінчення дослідження і абсолютну безпеку до того ж. Під час відбору Тревіс знайомиться з Майклом Баррісом, невпевненим сорокарічним чоловіком, який покірно схиляється перед авторитетом владної матері. Хлопці домовляються триматися разом, бо не знають, що жорстокий експеримент передбачає розділити відібраних волонтерів на тюремників і ув'язнених. «Безправний» Тревіс відправиться в камеру, а Майкл, який отримав владу, одягне форму і візьме палицю. Події, наступні після поділу, важко буде назвати нешкідливим соціальним дослідженням, затіяним доктором Арчалета.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар