«Я покликав Татаріну і попросив взяти на роботу двох моїх дівчат»: Мамай дав свідчення у суді

Про це 2 березня стало відомо з судового засідання ВАКСу у справі «прибиральниць Олександра Мамая».

poltavska-khvilia_xcwi/9kg-e-bVg.jpeg

Засідання розпочалось о 14:00. До зали суду прибули Олександр Мамай, екскерівниця «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна, бухгалтер «ІРМ» Оксана Шпіньова, «хатні робітниці» Ольга Кубай та Валентина Кропивна.

Міський голова розповів, що після першого допиту попросив адвоката поговорити з прокурором. У нього була зустріч, йому повідомили про підозру, а через два дні він уклав угоду.

«Мене допитали у якості свідка і після першого допиту я одразу попросив детектива, щоб він організував зустріч з прокурором», — сказав міський голова.

Мамай у повному обсязі визнав свою провину. За його словами, на початку січня 2021 року він покликав до себе в кабінет Тетяну Татаріну та попросив працевлаштувати двох його дівчат.

«Вони не працювали, а кошти отримували. На яку посаду їх там призначили я не знаю. Умови були, що вони на роботу не ходитимуть, а отримуватимуть заробітну плату до 15 тисяч гривень», — розповів Олександр Мамай.

Його хатні робітниці «працювали» в ІРМ загалом рік — до березня 2022 року. Підозрюваний також висловив готовність сплатити два мільйони гривень на ЗСУ згідно з угодою, яку він уклав з прокурором.

«Я хотів їх сплатити до підписання угоди і спілкуючись з прокурором запропонував цю можливість. Але прокурор сказав, що це не принципово. Тобто сплачу після вироку суду. Декларація дозволяє, я просто до посади міського голови до 2010 року займався великим бізнесом», — повідомив очільник Полтави.

Він також готовий сплатити за судові витрати та експертизи — загалом 68 тисяч гривень.

Наступною показання давала екскерівниця «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна, яка теж після спілкування з детективами вирішила укласти угоду.

За її словами, через кілька днів після призначення на посаду директорки ІРМ Мамай покликав її в кабінет та попросив працевлаштувати двох жінок. Вони прийшли в «Інститут розвитку міста» та підписали договір. Після чого Татаріна дала розпорядження бухгалтеру про те, що вони не ходитимуть на роботу та отримуватимуть зарплатню.

«Ольгу Олексіївну призначили на посаду експерта по програмах, а Валентину Іванівну на посаду головного фахівця з урбаністичного розвитку міста. Це були вільні в штатному розписі посади, оскільки після призначення мене директором частина вакансій в Інституті була вільна, бо разом з попереднім директором пішло багато спеціалістів», — розповіла Тетяна Татаріна.

Бухгалтерка «ІРМ» Оксана Шпіньова підписала угоду з прокурором добровільно, за порадою свого адвоката. Вона повідомила, що щомісяця нараховувала заробітну плату та аванс на картки працівниць.

Через годину, о 15:00, прокурорка та адвокат попросили суддю призупинити трансляцію засідання через подальше розголошення особистих даних учасників кримінального провадження. Наш кореспондент продовжує перебувати в залі суду до оголошення вироку.

Нагадаємо, що в червні слідчі спільно з прокуратурою та СБУ викрили службових осіб, які причетні до розтрати понад півмільйона бюджетних коштів. Підозри вручили чотирьом працівникам Інституту розвитку міста (керівниці Тетяні Татаріній, бухгалтеру і двом робітникам).

Слідчі зібрали докази підробки документів, на підставі яких понад рік нараховували зарплату працівникам, які фактично не працювали в організації. На це з бюджету міста витратили понад 570 тисяч гривень.

У лютому ВАКС продовжив слідство до 30 квітня. Після його закінчення Мамая визначили обвинувачуваним, а не свідком.

22 лютого Вищий антикорупційний суд опублікував ухвалу, в якій йдеться, що п'ятеро підозрюваних, зокрема міський голова, уклали угоду про визнання винуватості. Відповідну угоду ВАКС отримав 21 лютого від Офісу Генерального прокурора.

1 березня стало відомо, що Олександр Мамай уклав угоду про визнання винуватості в корупційній справі.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення: 2 коментаря

Написати коментар
  • М
    Микола.
    2 бер.
    Наша влада в місці з суддями нездатна даже захистить простого трудягу. Зате своїх вони не (бросають ) , питається заради чого воюють і помирають наші діти ( їхні не воюють їхні жирують). ..
    Відповісти
  • М
    Микола
    3 бер.
    За ради чого помирають молоді хлопці,за цих скотів,що не здатні вирок винести на який заслуговує цей Мамай,долари очі засліпили цим продажним тварям,так званим "суддям"
    Відповісти