«Я їду за кордон»: пам'ятка для жінок-переселенок, як не стати жертвою торгівлі людьми

Від початку війни за кордон виїхали понад 3,3 мільйона українців, близько 90% з яких жінки та діти. Ці люди опинилися в чужій країні з обмеженими ресурсами та зв'язками, а отже, перебувають у зоні ризику, бо можуть постраждати від торгівлі людьми.

Як не потрапити в пастку і що робити, якщо це вже сталось — у матеріалі «Полтавської хвилі».

poltavska-khvilia_xcwi/f0bgyaUng.jpeg

Існують прості правила, яких слід дотримуватися після перетину державного кордону. Вони спрямовані на безпеку ваших документів, пересування, спілкування, безпеку фінансів та працевлаштування.

Як захиститись від торгівців людьми?

  • Ніколи й нікому не передавайте ваш паспорт та документи, які ідентифікують вашу дитину.
  • Розплануйте маршрут вашої подорожі заздалегідь. Не сідайте в авто до незнайомих людей.
  • Нікому не віддавайте свій телефон та інші засоби зв'язку.
  • Особисто формуйте пакет документів для подорожі та самостійно сплачуйте всі рахунки. Не беріть у борг у сумнівних чи малознайомих людей.
  • При влаштуванні на роботу укладайте відповідний контракт зрозумілою для вас мовою у двох примірниках.

Існує ряд ознак, які свідчать, що ви вже потрапили у ситуацію, що пов'язана з торгівлею людьми. Зокрема у вас можуть відібрати документи та телефон, відмовляють у наданні медичної допомоги, обмежують сон, пересування чи харчування.

Явною ознакою торгівлі людьми є примус до роботи, зокрема до надання сексуальних послуг. У більшості випадків торгівці людьми використовують для цього фізичний або психологічний тиск та маніпуляції.

У разі, якщо йдеться про трудову експлуатацію, вам можуть не платити раніше обговорену суму або платити менше. Це теж є ознакою торгівлі людьми.

poltavska-khvilia_xcwi/4oNzy-8nR.jpeg

Що робити, якщо ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми?

Перш за все, необхідно звернутися на лінію екстреної допомоги в ЄС за номером 112, а також звернутися до посольств України в країні, де ви перебуваєте.

poltavska-khvilia_xcwi/3_pis-8nR.jpeg

Відсутність документів, що посвідчують вашу особу, не є перешкодою для звернення до місцевих екстрених служб, неурядових організацій або посольств.

Також діє національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 (безкоштовно з мобільного), 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарного), щодня з 8:00 до 20:00.

Протидією торгівлі людьми займається організація «Ла Страда» : 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

Зателефонувати можна також на національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547.

Раніше ми розповідали історію полтавця, який постраждав від торгівлі людьми за кордоном.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар